Forum

The RPC server is u...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] The RPC server is unavailable. (Exception from HRESULT: 0x800706BA)

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,183 Görüntüleme
(@tahaozcicekciler)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Windows server 2019'da The RPC server is unavailable. (Exception from HRESULT: 0x800706BA) bu hatayı almaktayız. Yardımcı olabilir misiniz rica etsem. 

Gönderildi : 27/02/2021 18:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Biraz daha detay versen belki.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/02/2021 20:59

(@davye)
Gönderiler: 2
New Member

Test-NetConnection -ComputerName MyComputer -Port 135 

Antivirüs firewall vs yazılımlar tarafından RPC Bloklanmış olabilir üstteki komut ile portu check edebilirsiniz bir de RPC service nin ayakta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Şu komutu çalıştırmayı deneyebilirsiniz: "rpcping / s <sunucuadı> / t ncacn_ip_tcp" burada <sunucuadı>, RPC'nin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için uzak sunucunun adıdır. Bununla birlikte, bazı nadir sistemlerde, komut çalıştığını gösteriyorsa, bir güvenlik duvarı özelliği nedeniyle yüksek bağlantı noktası aralığı engellenir!

Bu ileti 3 yıl önce 2 defa Zeki YILDIRIM tarafından düzenlendi

Gönderildi : 27/02/2021 21:03

(@davye)
Gönderiler: 2
New Member

Uzak bilgisayar, güvenlik duvarı tarafından engellenmiş olabilir.

Çözüm: Kuruluşunuzdaki Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını yönetmek için kullanılan Grup İlkesi nesnesini (GPO) düzenlemek için Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi ek bileşenini (gpedit.msc) açın. Bilgisayar Yapılandırması'nı açın, Yönetim Şablonlarını açın, Ağ'ı açın, Ağ Bağlantıları'nı açın, Windows Güvenlik Duvarı'nı açın ve ardından yapılandırmak istediğiniz profile bağlı olarak Etki Alanı Profili'ni veya Standart Profil'i açın. Şu istisnayı etkinleştirin: "Uzaktan Yönetim İstisnasına İzin Ver" ve "Dosya ve Yazıcı Paylaşımı İstisnasına İzin Ver".

Ana bilgisayar adı veya IP adresi yanlış veya uzak bilgisayar kapatılmış olabilir.

Çözüm: Doğru ana bilgisayar adını veya IP adresini doğrulayın.

"TCP / IP NetBIOS Helper" hizmeti çalışmıyor olabilir.

Çözüm: “TCP / IP NetBIOS Helper” ın çalıştığını ve yeniden başlatmanın ardından otomatik başlatmaya ayarlandığını doğrulayın.

Uzak bilgisayarda "Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC)" hizmeti çalışmıyor.

Çözüm: "Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC)" nin çalıştığını ve yeniden başlatmanın ardından otomatik başlatmaya ayarlandığını doğrulayın.

"Windows Yönetim Araçları" hizmeti uzak bilgisayarda çalışmıyor.

Çözüm: "Windows Yönetim Araçları" nın çalıştığını doğrulayın ve yeniden başlatmanın ardından otomatik başlatmaya ayarlayın. Kolay gelsin

Gönderildi : 27/02/2021 21:13

Paylaş: