Anasayfa » Forum

Terminal Server Tem...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Temp User Logon  

  RSS

Merhaba, 

Firmamızda kullanmış olduğumuz "sanal" terminal server'da kullanıcılar logon olduğunda Temp klasörü açılıyor ve logout olduğunda herşeyi siliyor. Kullanıcının C:/Users/Username bölümünden klasörünü silmeyi, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList bölümünden temizlemeyi v.s. denedik fakat bir çözüme ulaşamadık. Server'ın tüm update'leri yapılı ve başka aksayan hiçbir şey yok. Daha önce Windows 10 client bilgisayarlarında bu durum yaşandığında cihazı domainden düşürüp, isim değiştirip tekrar domaine aldığımızda bu sorun çözülüyordu. Fakat terminal server için yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

Server OS: Windows 2012 R2 Standart

Alıntı
Gönderildi : 24/03/2020 09:18
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Bu tür sorunları çözmek ne yazık ki biraz zor, forum üzerinden daha zor çünkü logları çok iyi okumak gerekli. Varsayılan profil bozulmuş olabilir bu nedenle yeni profil oluşturamıyordur. Veya birisi roaming profile path tanımlamıştır o path' e ulaşılamıyordur.

En temiz yöntem eğer imkanınız var ise sıfır bir OS kurun yok derseniz logları inceleyin, mutlaka bu durum ile ilgili bir hata bulacaksınız.

Ek olarak rsop.msc komutu ile o sunucuya uygulanan gpo içerisinde herhangi bir folder yönlendirmesi profile path için var mı kontrol edin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/03/2020 12:44
Paylaş: