Forum

Sistem kurulumu son...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sistem kurulumu sonrası AD de Kullanıcı computer gözükmemesi hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar son bir kaç gündür karşılaştığım sorundan bahsetmek istiyorum windows 7 yedi kullanan bir kaç kullanımımızı windows 10 enterprise işletim sistemine temiz kurulum yaparak geçirdik yalnız karşılaştığımız sorun şu ilk defa böyle bir durumla  karşılaşıyoruz daha önceki AD içerisindeki Windows 7 bilgisayar ismini bulup ilgili OU içerisinden siliyoruz ve sonrasında aynı isimle Windows 10 işletim sistemiyle AD içerisine alıyoruz hersey normal bir şekilde ilerliyor yalnız Computer sekmesine gittiğimiz zaman kullanıcının bilgisayar ismin gelmediğini görüyoruz bizde tekrardan kullanıcıyı AD ortamından çıkarıp AD ortamına alıyoruz ve sorun düzeliyor burda sormak istediğim kullanıcı ile aynı isimde Atıyorum XXX diye bir windows 7 bilgisayar ismi var OU su içerisinde onu domain ortamına almadan önce silmemiz doğru bir işlem midir tekrardan XXX diye windows 10 olan bilgisayar ismiyle kullanıcıyı almamızda bir sıkıntı olurmu sorun neden kaynaklanıyor olabilir fikirleriniz nedir._?

Gönderildi : 06/03/2019 18:03

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar,

Sağlıklı olan yöntem erişim var ise w7 bilgisayarı öncelikle domainden  çıkarmanız ondan sonra w10 kurulumunu  yapmanız ve w10 üzerinde network/isim vb ayarları yaptıktan sonra  domaine join etmeniz  olacaktır.

Yaşadığınız durum ile  ilgili olarak manuel olarak silme  işlemi gerçekleştirdiğiniz  için tekrar  domain e  member  ettiğinizde replikasyon gibi güncelleme  süreleri düşünüldüğünde  sildiğiniz OU ya  computer ı taşıyor  olabileceği  geldi aklıma  ( Herşeyin normal  olduğunu  belirtmenizden  w10 client'ın domain de  üye bir  durumda  olduğunu düşünüyorum doğal olarak  computer account u biryerlerde  olmalı ) Eski sildiğiniz  Ou yu kullanabilirsiniz ve  AD Users  and Computers dan  araa  yapabilirsiniz.

* Arama  yaparken computer  arayacağınızı  belirtmezseniz  sonuç gelmeyecektir

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 06/03/2019 21:21

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Cumhur hocanın belirttiklerine ek olarak, ad computers tabında yeni bir host ekledikten sonra, ekranı yenileyerek kontrol sağladınız mı ?

ad üzerinde herhangi bir hata logu alıyor musunuz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2019 00:00

(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim Cumhur beyin dediği gibi ben diğer lokasyonlardaki Adc leri unuttum sil dediğimizde  replikasyon işlemleri bitmediği için diğer lokasyonlarda computer name kalıyor olabilir bir dahaki kurulumlarımda bunu gözlemliyeceğim teşekkürler tekrardan.

Gönderildi : 11/03/2019 07:50

Paylaş: