Forum

Sign Out Olduktan S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sign Out Olduktan Sonra İstediğim Programın Açık Kalması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
560 Görüntüleme
(@sametyucel)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Yapımdaki file serverda TFTP server çalıştırıyorum ve bu servera RDP yaparak bağlanıyorum. Sorunum şu ki sign out olduktan sonra TFTP programıda kapanıyor ve program ile iletişim kesildiği için işlerim aksıyor. Bu durumu aşmanın bir yolu var mıdır?

Gönderildi : 16/08/2022 09:39

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @sametyucel

Arkadaşlar merhaba,

Yapımdaki file serverda TFTP server çalıştırıyorum ve bu servera RDP yaparak bağlanıyorum. Sorunum şu ki sign out olduktan sonra TFTP programıda kapanıyor ve program ile iletişim kesildiği için işlerim aksıyor. Bu durumu aşmanın bir yolu var mıdır?

Selamlar @sametyucel 

Kullandığınız tftp  yazılımının  service olarak  çalışmayı desteklemesi  gerekiyor. Aşağıda  paylaştığım linkte örnek  olarak Solar Winds  tftp server da  nasıl  yapıldığından  bahsedilmiş.

Kullandığınız  programın oturum kapatıldığında  kapanmaması  için o programın arka  planda  bir SERVİS  olarak  çalışmayı destekliyor  olması  gerekiyor.

https://support.solarwinds.com/SuccessCenter/s/article/Start-the-TFTP-server-automatically-when-Windows-starts?language=en_US

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 16/08/2022 12:16

(@sametyucel)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

@cumhuraltan Cevabınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/08/2022 14:35

Paylaş: