Forum

Server paylaşım hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server paylaşım hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
533 Görüntüleme
(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,
Bulunduğum kurumda mevcut olan server üzerinden çeşitli şekilde paylaşımlar yapılmış ve belirli bir düzen içinde değil. Bundan dolayı bunu belirli bir hiyerarşi altına alarak daha düzenli hale getirmek istiyorum.Bunun için bir hiyerarşi oluşturup yetkilerine göre kişilerin buraları erişimin olmasını istiyorum. KURUM->DEPARTMAN->BOLUM->GENEL | GIZLI seklinde bir yapı düşünüyorum. Test amacı ile bu şekilde klasörler oluşturup paylaşım verdim. Örneğin gelen klasörüne kullanıcıların görüp işlem yapabilmesi ve gizli klasörünü sadece yetkili kullanıcıların görüp onların işlem yapmasını istiyorum. Bunun için bunun için güvenlik tab ından ilgili kullanıcılara yetkileri verdim ve üst klasörlerden de alınan mirası kaldırdım. Fakat kullanıcı ilgili klasöre kadar erişiyor ama dosya yada klasör oluşturamıyor erişim engellendi mesajı alınıyor. Kullanıcının klasörde tam denetim yetkisi var. Gözden kaçırdığım nokta nedir acaba, yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/04/2019 09:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Makaleyi incelemenizi öneririm. Ek olarak forumda çok rahat 100 den fazla başlık var aynı konuda. 

https://www.cozumpark.com/paylasim-ve-guvenlik-sharing-and-security/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/04/2019 11:27

Paylaş: