Forum

Server 2016 standar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2016 standart ; uzak masaüstü bağlantılarda yazıcı bağlantı noktasının sürekli değişmesi

mustafa
(@sokratesme)
Üye

selamlar, bir müşterim sunucuya rdp bağlanarak mağazalarının hızlı satış sistemini yönetiyor. uzak masaüstü bağlantısı yaptığı bilgisayarlardaki fiş yazıcıların bağlantı noktalarını sunucuya girip belirtmeme rağmen ( yönlendirilen yazıcıları ) 3-4 günde sürekli değişiyor ve yazıcı pasif hale geliyor. her defasında müdahale edip sunucuya giriyorum ve yazıcı ayarlarından bağlantı noktalarını tekrar değiştiriyorum. acaba ne yapmam gerek, bilgisi olan arkadaşların desteğine çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/03/2021 16:51

CumhurAltan
(@cumhuraltan)
Üye Forum Yöneticisi

Selamlar @sokratesme ,

Client  bilgisayardaki printeri  print  redirection  özelliği  ile  sunucuya  taşıyarak  kullanmanız  gerekiyor.

terminal server printer redirection konusunu  araştırabilirsiniz. Client ve  yazıcı  sayınız  fazla  ise  printer  yönetimini  yapan 3rd  party  ücretli  çözümler de  mevcut

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2021 17:19

mustafa
(@sokratesme)
Üye

Hocam teşekkürler çözüldü. İyi ki varsınız. Saygılar. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 03/03/2021 00:03
Hakan Uzuner beğendi

Paylaş: