Forum

Server 2016 Rol ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2016 Rol ve Özellik ekleyip kaldırmaya çalışırken the deployment provider failed to initialize dism. error: 0x800700c1 hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
1,720 Görüntüleme
(@GokhanYilmaz)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2016 Rol ve Özellik ekleyip kaldırmaya çalışırken the deployment provider failed to initialize dism. error: 0x800700c1 hatası alıyorum. Konu ile ilgili araştırma yaptığımda sonuca ulaşabileceğim çözüm bulamadım.

Aşağıdaki komutu çalıştırdığımda hata almaktayım.

C:\Windows\system32>DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:d:\Sources\Install.wim:1 /LimitAccess

Error: 193

The file DismCore.dll does not appear to be a valid DLL.
Ensure that the file has not been corrupted.

DISM ve CBS logları ektedir

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Screenshot 52

Gönderildi : 27/05/2020 21:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

https://support.microsoft.com/en-us/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system?wa=wsignin1.0%3Fwa%3Dwsignin1.0

Logları incelemedim. sfc /scannow yaptığınızda da hata alıyor musunuz? Alıyor ve linkteki diğer dism tarifleride hata üretiyorsa o işletim sisteminde bozulmalar vardır üzerinde başka rol yoksa en hızlı yöntemi yeniden kurmanızı tavsiye ederim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/05/2020 16:22

(@GokhanYilmaz)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hata aldığım sunucu Proc olduğu için yeniden kurma işlemi en son düşünmemiz gereken yöntem.

sfx /scannow işleminde hata almıyorum, dokümanı incelerken birşey farkettim farklı bir Windows Server 2016 içinde C:\System32\DismCore.dll  bulunmuyordu. Nasıl oldu da oraya geldi bilmiyorum.

Bende hata aldığım sunucu içendeki C:\System32\DismCore.dll yedekleyip sildim ve sunucuyu yeniden başlattım sorun düzeldi.

Çok Teşekkürler,

İyi çalışmalar,

Gönderildi : 29/05/2020 12:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2020 01:37

Paylaş: