Forum

Server 2016 RemoteA...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2016 RemoteApp server ekleme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
628 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yeni kurduğum ve testlerini yaptığım remoteapp server sorunsuz çalışıyor. Buna ek olarak bir server daha eklemek istedimki çalıştırmak istediğim uygulamayı 2 server'a bölerek server'ı rahatlatayım.

Ana server'dan ikinci sever'a RD Host deployment yaptım ve server'ı ekledim. AYnı gün içerisinde 5-6 arkadaşla beraber aynı anda bağlandığımızda uygulamayı serverlara dağıtıyordu ve bir sorun yoktu. 

Bu sabah ana server'a bağlanmak için mstsc yi açıp ana server'ın IP sini yazdığımda ikinci server'ı açıyordu. mstsc /admin yaptığımda ana server'a bağlanabiliyorum. Aynı şekilde remote yetkisi olan arkadaşımda 2 nci server'a bağlanamıyor ona da yetkin yok uyarısı veriyor. Sistem bir şekilde karıştı ve anlam veremiyorum. 

Ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum bilmiyorum ama hali hazırda aktif çalışan bir RemoteApp sistemine nasıl yeni bir server ekleyebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben 2 nci server'ı eklemeyi aşağıdaki şekilde yaptım.

On the broker:

1. Add server to the pool.  Server Manager -- Manage -- Add servers

2. Add server to the deployment.  Server Manager -- RDS -- Overview -- Deployment Servers -- Tasks -- Add RD Session Host Servers -- complete wizard

On the new RDSH:

3. Log on and install all applications (same applications as existing RDSH)

On the broker:

4. Add the RDSH server to the existing session collection using Server Manager -- RDS -- Collections -- <collectionName> -- Host Servers -- Tasks -- Add RD Session Host Servers

Bu konu 3 yıl önce Murat YORULMAZ tarafından düzenlendi

Gönderildi : 21/12/2020 10:36
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Selam,

Yöntemi paylaşmışsın aslında.

Kullanıcıları dağıtan connection broker servisidir. CB olan makine üzerinde RDS farm içindeki tüm makinelerin server manager üzerinde ekli olması şart. Daha sonra ilgili makineyi edit deployment bölmünden session host makinesi olarak farm' e eklemen lazım. Daha sonra ise collection içerisine alman lazım. Hepsi bu.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/12/2020 13:00

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner

Hocam selamlar,

İkinci server'ı komple tüm role'lardan remove ettim ve sonra tekrar ekledim. Admin olarak remote bağlanabiliyorum user olarak remote bağlanamıyordum. Remote desktop users içine authenticated users gelmesi lazım diye biliyorum ama gelmemiş, onu ekledim düzeldi.

Aradan az bir süre geçti ana server da server manager açınca tüm serverlar host olarak ekli olmalı gibi bir yazı çıkartıyordu 🙂 server manager kısıtlı görünüyordu. Onu da add server'dan ekledim hallettim. İkinci server'a publish olan birkaç uygulamayala girdim sorun yoktu ama bir süre sonra ana serverda HOSTS ekranına bakınca ikinci server'ın olmadığını gördüm, tekrar ekledim. Şimdide tetikte bekliyorum başka ne sorun çıkacak diye 🙂

Desteğin için teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/12/2020 13:32

Paylaş: