Forum

Server 2016 Program...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2016 Program Beklemede Kalıyor

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
843 Görüntüleme
(@omeraksu)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar benim sorunum server 2016 da paylaşıma açtığımız bilsa şirketinin mesem programında tüm paylaşım izinlerini verdiğim halde program client makinalarda lütfen bekleyiniz diye kalıyor ama aynı programı windows 7 10 11 gibi işletim sistemlerinden paylaşıma açtığımızda asla sorun oluşturmuyor serverda active directory dahi herşey sorunsuz kurulu vaziyette paylaşım ve gelişmiş paylaşımdan everyone kullanıcı özelliklerine tam yetki okuma yazmada verili ama program açılırken lütfen bekleyiniz diye kalıyor ayrıca bilsa nöbetçi adında server pc de kimler bağlı gösteren programda ağdan hiç bir pc bağlı gözükmüyor program içindeki terminal.ini dosyasında bağlanan herkes 3389 hatası olarak kaydediliyor bilsa şirketi paylaşım sorununuz var yetki eksik diyor ama onlarda alpemix ile bağlandı sorunu çözemedi sizce sorun neyden kaynaklanabilir arkadaşlar

Gönderildi : 07/11/2022 21:54

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Programı bilen birisine denk gelmeniz lazım forumdan bu şekilde zor. Nasıl paylaşıma açtığınız pek anlaşılır gelmedi ör 3389 rdp portudur. Sadece diyebileceğim AD ortamında everyone ile yetkilendirme yapmayın domain user ile yetkilendirme yapmalısınız bu session yönetimini değiştirir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/11/2022 02:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bu bir exe sanırım, sunucu üzerinden çift tıklıyorsunuz ve çalışıyor, peki 3389 ne alaka? RDP mi yapıyorsunuz sunuya bu önemli? Ama anladığım RDP ile işiniz yok doğrudan sunucu üzerinde bir exe yi paylaştırıyorsunuz sonra insanlar kendi bilgisayarlarından o paylaşım klasörüne gidip çift tıklayıp açıyor.

Durum bu ise konu izin ile ilgili değildir, zaten izin sorunu olsa o dizine gidemez veya program hiç açılmaz. Geç açılması sunucu uyumu ile ilgili olabilir, yani o yazılım sizin sunucu işlerim sistemi ile düzgün çalışmıyor olabilir. Sunucuda örneğin bir anti virüs programı var ve ağdan bu tür exe çalışmalarını kontrol ediyor olabilir, yani bu işi forumdan çok zor çözersiniz, pek çok nedeni olabilir. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/11/2022 14:07

(@omeraksu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba, bu bir exe sanırım, sunucu üzerinden çift tıklıyorsunuz ve çalışıyor, peki 3389 ne alaka? RDP mi yapıyorsunuz sunuya bu önemli? Ama anladığım RDP ile işiniz yok doğrudan sunucu üzerinde bir exe yi paylaştırıyorsunuz sonra insanlar kendi bilgisayarlarından o paylaşım klasörüne gidip çift tıklayıp açıyor.

Durum bu ise konu izin ile ilgili değildir, zaten izin sorunu olsa o dizine gidemez veya program hiç açılmaz. Geç açılması sunucu uyumu ile ilgili olabilir, yani o yazılım sizin sunucu işlerim sistemi ile düzgün çalışmıyor olabilir. Sunucuda örneğin bir anti virüs programı var ve ağdan bu tür exe çalışmalarını kontrol ediyor olabilir, yani bu işi forumdan çok zor çözersiniz, pek çok nedeni olabilir. 

Aynen hakan bey 4 yıl öncesine kadar bir sorun yoktu o zaman okula atanan yeni müdür tüm sözleşmeli personelleri işten çıkarmıştı bende işten cikartilanlar arasındaydı şimdi yeni bir müdür geldi ve tekrardan bizleri ise aldılar server devreden çıkartılmış programlar core Duo işlemcili bir PC den paylaşıma açılmış PC nin işlemci gücü yetmeyince 2 kişiden fazla kişi baglanamiyor programlara serveri açtım en baştan önceden yaptığım gibi yaptım bu sefer bu sorun oluştu olayda basit aslında klasörü paylaşıma açıyorum tüm yetkileri veriyorum tüm herkes mesem terminal.ini dosyasında 3389 hatasına düşüyor ama diğer yabil ebeyanname programlarında Luka yazılımlarda bu sorun oluşmuyor birde bir kullanıcı oturumu dikkatimi az önce çekti  c kullanıcılar klasörü içinde msql#3576msndn adında bir klasör oluşmuş silinmiyorda öyle bir oturumda gözükmüyor serveri tekrardan formatlayip tekrardan yapilandiracagim tekrardan dönüş yaparım sorun devam ederse 

Gönderildi : 08/11/2022 15:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ömer konular bana çok uzak, o yüzden yorum yapamıyorum yani luka nedir 🙂 terminal.ini nedir, eğer anlayan birisi olur ise yardımcı olur.

Kolaylıklar.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/11/2022 17:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

"serveri tekrardan formatlayip tekrardan yapilandiracagim tekrardan dönüş yaparım sorun devam ederse"

Bence en iyi çözümlemeyi yapmış 🙂 temiz bir sistemle baştan aşama aşama deneyerek ilerleyin. Yine çözemezseniz de bence programı yazan kişiye ulaşın inceleme isteyin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/11/2022 21:00

(@omeraksu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorun hal oldu arkadaşlar serverı tekrardan formatladım ama mesem klasörünü 2 defa paylaşıma açınca oldu mesem klasörü bir mesem adında birde mesem çırak adında paylaşıma açınca öyle bu isimlerden birini iptal ettiğimde yine görmüyor ama böyle devam etsekte sıkıntı vermiyor server 2022 lisansı aldık bulut tabanlı oda elimizde patladı meb ağı gmail harici tüm bulut portlarını engellemiş server 2016 dan devam ediyoruz bizde

Gönderildi : 14/11/2022 12:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 14/11/2022 13:38

Paylaş: