Forum

Server 2016 illegal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2016 illegal opcode hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,241 Görüntüleme
(@melihertas)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

hp proliant ml350 g6 sunucum var buna windows server 2016 essentials  kurmak istediğimde illegal opcode hatası alıyorum. kırmızı bir ekranda kodlar yazıyor bunu nasıl aşabilirim ?

Gönderildi : 24/12/2019 00:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

O eski model 2016 desteklemiyor 2012 sonrası sürüm desteği mevcut değil. Desteği mevcutsa tüm firmware güncellemelerini yapın.
https://seiler.it/red-screen-death-illegal-opcode-error/
bu tip çözümleri deneyin. ve kurduğunuz flash uefi olmamalı. Aşamazsanız varsa raid yapılandırmasını silip cd den kurmayı deneyin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2019 11:05

(@melihertas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

ilettiğiniz çözüme baktım fakat çözüm olmadı. flash ı uefi olmadan yapılandırıp tekrar deniyeceğim. öncesinde Raid yaptım windows 10 kurdum disklerin çalışırlığından emin değildim bad sector taraması yaptım sorun görmeyince diski sil fakat raid ekranına bir daha ulaşamadım direk üstüne işletim sistemi kurmayı deniyorum bundan olabilir bilmiyorum onada bakıcam vmware ile sanallaştırsam 2016 kurabilir miyim ?

Gönderildi : 24/12/2019 14:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Linktekini usb'i bios mod da oluşturarak tekrar deneyin. Olmazsa cd den deneyin.
Aynı opcode hataları bootable disk, raid controller sorunlarında da alınabiliyor. raid ctrl firmware güncellenmesi yada değişim tavsiye edilir. 
Öncesinde menüsüne girip Raid array'i silip tekrar oluşturup kurmayı deneyin.
Hypervisor olarak kullanma donanıma bağlı olarak değişir. Üzerinde ki cpu'ların vt-x, vt-d desteği var mı bakın yoksa sanallaştırma yapamazsınız. Genelde eski yüksek model E model cpu'larda bu destekler geliyor. Ayrıca performansı da sunucunun diğer spec. leri belirler cpu, disk performansı düşük ise kurarsınız ama yüklü roll server da pek performans alamayabilirsiniz. Öncesinde donanımı listeleyip inceleyin derim.
https://support.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01713311

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2019 16:24

(@melihertas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aynı image dvd ye yazarak sorun çözüldü. teşekkürler

Gönderildi : 24/12/2019 20:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2019 22:34

Paylaş: