Forum

Server 2012 Restart...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Restart Sonrası Uzak Masaüstü Bağlantı sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,643 Görüntüleme
(@m-f-kaanbakir)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Normalde uzak Masaüstü bağlantısı yapabildiğim, server 2012 kullanıcısıyım. Serverı Uzaktan yeniden başlattım. Modemi kapatıp açtım. Şuan Uzak Masaüstü bağlantısı yapamıyorum. Modemde port tanımlamalarında bir sorun görünmüyor. Hiç bir Sorun yoktu. Hata neden olabilir? Yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 25/06/2020 00:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Yapının ayrıntılarını bilmeden bunu bilemeyiz doğal olarak onlarca nedeni olabilir. Sanırım siz evden bağlanmaya çalışıyorsunuz. Sunucu doğru şekilde açılmamış olabilir mesela bundan emin olmanız lazım öncelikle. Sunucunun daha önce yönlendirdiğiniz ILO gibi management ekranına bağlanıp ekran durumunu kontrol edebilirsiniz tabi daha önce ayarlamış olmanız lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/06/2020 00:41

(@m-f-kaanbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kontrol ettiğimde yerel ağda herhangi bir sorun yaşanmıyor. Uzak masaüstü ile giriş yapabiliyorum.

Gönderildi : 25/06/2020 08:27

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Gönderen: @M.F.KaanBakir

Kontrol ettiğimde yerel ağda herhangi bir sorun yaşanmıyor. Uzak masaüstü ile giriş yapabiliyorum.

Problem giderildi mi bu durumda ?

Gönderildi : 25/06/2020 08:32

(@m-f-kaanbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Afedersiniz izah edememişim. Yerel Ağda uzak masaüstü sorunsuz. Ama Dışarıdan bağlandığımda devam ediyor.

Gönderildi : 25/06/2020 08:54

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

O zaman modeminizdeki port yönlendirme veya firewall ile ilgili bir sorun olabilir

yada isp size gelen rdp isteklerini blokluyor olabilir, sabit ip adresiniz yok ise 

CGNAT üzerinde olabilirsiniz . 

iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/06/2020 09:03

(@m-f-kaanbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sabit ipmiz yok.Dün Modemi açıp kapatmış  arkadaşım. Daha önce dışarıda bağlandığımızda , sorun yaşamıyorduk. Modemde port yönlendirme aynı şekilde duruyor.(CGnat üzerindeyiz. fakat yazdığım gibi, daha önce böyle bir sorun yaşamamıştık.)

Bu ileti 4 yıl önce M.F.Kaan Bakır tarafından düzenlendi

Gönderildi : 25/06/2020 21:57

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Şirkette baya amatörce iş yapılıyor anlaşılan. Teknik sorumlu sizseniz düzgün firmalardan danışmanlık hizmeti alın. Forumda datam şifrelendi napacam, uzak masaüstü erişiminizi kesinlikle dışarı açmayın konularını çokça görebilirsiniz. Riskli iş yapmayın yani gerekli aksiyonları uygulamazsanız eninde sonunda ip'nizi bulurlar datanızı uçurur coin ödemeye mahkum ederler sizi. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/06/2020 23:26

(@m-f-kaanbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sistemimizi kısa bir süre önce kurduk. Aslında daha öncede, nereden destek alabileceğimi sormuştum.
Haklısınız Sorularıma Bu şekilde cevap arayayım. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/06/2020 08:32

Paylaş: