Forum

Server 2012 R2'den ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 R2'den Server 2016'ya Yükseltirken Kilitleniyor.

8 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
1,323 Görüntüleme
(@sevketasik)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Hp DL80 Gen9 sunucularımızı Windows Server 2012 R2'den Server 2016'ya yükseltme işlemi yapmaya çalışıyorum ancak bilgileri toplayıp restart ettikden sonra dosyaları yükledigi aşamada yüzde 31 de takılıp kalıyor. yükleme işlemine devam ediyor gibi çevresindeki dairesel simge dönüyor ancak uzun süre beklememe rağmen yüzde 31 'i geçmemekte. Yükleme dosyası D diskine atılıp ordan yükleme denenmekte.  Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Sunucuya güncel SPP paketi geçip denendi

Domainden düşürüldü denendi.

Başlangıçtaki servisler kapatıldı denendi.

Güncel driverlar yüklendi denendi.

Antivirüs yazılı kaldırılıp denendi.

Gönderildi : 08/10/2020 16:04

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar @sevketasik

Inplace  upgrade etmeye  çalıştığınızı  anlıyorum aslında  şahsen pek kullandığım bir  yöntem değil ancak inplace  upgrade  yaparken  server üzerinde  kurulu olan yazılımlarında uyumluluğu inplace  upgrade i  desteklemesi  oldukça  yüksek  önem  arz  etmektedir.Upgrade  etmeye  çalıştıgınız  sunucu üzerinde  hangi  rolleri  kullanıyorsunuz ve  3rd  party  olarak  hangi  yazılımlar sunucu  üzerinde  yüklü ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 08/10/2020 16:16

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Binlerce nedeni olabilir. Log satırı paylaşmadan kimse fikir yürütemez. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/10/2020 16:17

(@sevketasik)
Active Member
Konu başlatıcı

@cumhuraltan Merhaba,

Sunucumuzda bulunan roller.

Application Server
File and Storage Services
Web Server (IIS)

Ekstra kullandıgımız programlarda.

Microsoft SQL Server 2016

Filezilla Server

Gönderildi : 08/10/2020 16:27

(@sinanosman)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Birden fazla sunucunuz varsa daha hızlı ve kolay bir şekilde istediğinizi yapabilirdiniz. Sanırım sisteminizde tek sunucu var.

Gönderildi : 08/10/2020 17:09

(@sevketasik)
Active Member
Konu başlatıcı

@sinanosman onlarca sunucumuz mevcut geçiş yapılacak. Boşta duran bir sunucumuzda 2016 geçişi sağladık ancak canlı sistem üzerinde denediğimde kilitlenme yaşamaktayım. Canlı sistemde pilot bir çalışma yaparak karşımıza çıkacak problemleri gözlemlemek için yükseltme işlemini denedim ancak aynı yerde takılmaktayım.  Sunucular Türkiye genelinde.

Gönderildi : 08/10/2020 17:20

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @sevketasik

@cumhuraltan Merhaba,

Sunucumuzda bulunan roller.

Application Server
File and Storage Services
Web Server (IIS)

Ekstra kullandıgımız programlarda.

Microsoft SQL Server 2016

Filezilla Server

Selamlar @sevketasik ,

File Server ve IIS migration  yeni bir 2016 sunucu  kurulup  yapılabilir Sql 2016 da  aynı şekilde  kurulup DB ler  taşınabilir  ama onlarca  sunucumuz  var  diyorsunuz canlı da  inplace  upgrade  denemesi de  riskli  olabilir. Upgrade  edeceğiniz  sunucuların Vmware  converter ile veya farklı çözümler  ile sanal  oratama  taşıyın upgrade  testlerinizi  orada  yapıp sonrasında  canlıda uygulayabilirsiniz.Şahsen ben  olsam öncelikle Sıfırdan 2016 kurup rolleri migrate ederek upgrade  etmeyi denerdim.Ama illaki inplace  olarak upgrade  edecekseniz canlı sunucuyu  sanal  ortama  migrate  edip sanalda denemelerinizi  yapmanız  daha  sağlıklı olacaktır. + olarak 2016 yerine  2019 a  migrate  edin bence yani 2016 da   neredeyse  5 yıl önceki Server OS bir kaç  ay sonra 2021 yılında  olacağız ( Gerçi 2020  biter mi onu da  bilemiyorum :))  )

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 08/10/2020 20:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

In-Place upgrade işleri için forum üzerinden çözüm bulmanız çok zor çünkü ciddi log bakmak lazım, buradan da insanların size özel bu kadar log incelemesi doğru olmaz, sonuçta danışmanlık hizmeti veren insanların işi bu.

Önerim temiz geçiş yapın, yani yeni sunucu kurun ve roller, verileri taşıyın. Mutlaka bir kesinti olacaktır veya eksik kalan bir DLL, ayar vb ama aksi durumda yani yerinde yükseltmede örnek iki gün sonra mavi ekran hatası alırsanız geri dönüş olmayan bir yola girmiş olursunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/10/2020 14:58

Paylaş: