Forum

Server 2012 R2 uzer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2012 R2 uzerinde DFS

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
658 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar.

Sitedeki DFS kurulum adimlarini izleyerek test klasorunu uzaktaki serverla real-time esitliyorum, sorun yok.

Emin olmadigim bir sey var sormam gereken cunku canli klasor uzerinde calisacagim ve ne data kaybi ne de security ayarlarinda degisikligi kaldirabilirim, ozellikle bu musteride. Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Server uzerinde yer alan bir klasoru (data diyelim adina) uzaktaki serverla replica etmek istiyorum ve sadece replication group olusturdum DFS consolunde ve her sey normal gorunmesine ragmen hata da vermiyor, replica de olmuyor(staging quote and folder sharing sorunlari vardi, hallettim). Test ederken test klasorum icin data folder olusturmustum namespace altinda DFS consolu uzerinde ama bu Data folderi icin folder olusturmadim namespace altinda. Mevcut data klasorumu uzakta ki serverla esitlemek icin DFS uzerinde mevcut data folderini namespace altinda olusturmam gerekiyor mu? 

Umarim anlatabilmisimdir derdimi.

Tesekkurler simdiden

Gönderildi : 02/03/2020 14:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/server-2012-distributed-file-system-dfs-replikasyon/
Doğru anladıysam evet doğal olarak oluşturmalısınız.
DFS için sorunlar yaşamamak için klasör ağacının temiz olması gerekiyor yeni bir tree oluşturur ve bir kere uğraşırsanız sonrası rahat olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/03/2020 23:28

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

Merhaba. Yanitiniz icin tesekkur ederim.

Bu guidei kullanarak kurulumu tamamladim ama buradaki namespace'in rolunu tam olarak anlamadigim icin gercek klasoru esitleyemedim.

O zaman namespace altinda klasoru yaratip tekrar deneyeyim.

Tesekkurler

Gönderildi : 03/03/2020 11:46

Paylaş: