Forum

Server 2012 disk yö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2012 disk yönetimi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
873 Görüntüleme
(@serkansenturk)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

İnternetteki dökümanlara ve bilgilere güven problemi yaşadığım için birde sizlere sorma gereksinimi hissettim.İnternette bir adet çözümü denediğimde veri kaybetmeyle yüz yüze kaldım sistem çöktü geri getirmek için çok uğraştım.

Server sistemine işletim sistemi kurulurken bölümleme hatalı yapılmış c ve dolmak üzere ikiye bölünmüş fakat c için ayrılan alan yetersiz gelmeye başladı.Disk yönetici ayarlarında birimi küçült seçeneği çıkıyor fakat genişlet çıkmıyor bu konuda tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 20/08/2020 14:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

D: sürücüsünün içeriğini bir yere yedekleyin. Sonra D: birimini silin. Bu işlemden sonra C: diskini büyültebilir ve sonra kalan alanı D: olarak ayarlayabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/08/2020 15:26

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

D: sürücüsünde çalışan bir servis varsa ve @www-rizasahan-com belirttiği yöntemi uygulayamazsanız bir imaj yedekleme yazılımı ile (acronis olabilir) disk yedeği alıp, yedeği geri dönerken bölüm (partition) boyutlarınızı düzenleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/08/2020 07:53

Paylaş: