Forum

Server 2008 R2 SP1 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 SP1 Windows Modules Installer Update Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,572 Görüntüleme
(@gokhanceyhan)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Server 2008 R2 SP1 de manuel update yüklemek istediğimizde aşağıdaki uyarıyı alıyorum.

Event ID 6, Source WUSA, Log Name: Setup

The Windows Modules Installer must be updated before you can install this package (Command line: ""C:\Windows\system32\wusa.exe" "C:\Users\Administrator\Downloads\windows6.1-kb4550965-x64.msu" ")

Uyarıdaki linki tıkladığımızda açılan sayfa aşağıdaki gibi.

https://support.microsoft.com/en-us/help/925316/error-message-when-you-install-a-msu-update-package-on-a-computer-that

Buradaki uygun updateyi indirip yüklemek istediğimde aşağıdaki uyarıyı alıyorum.

Update for Windows Server 2008 R2 x64 Edition (KB2533552)

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bu konu 4 yıl önce 4 defa Gökhan Ceyhan tarafından düzenlendi

Gönderildi : 16/05/2020 20:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Genelde bu hata eksik yamalar olduğunda karşımıza çıkar, yani aslında bir yama yüklenmek için başka bir yamayı bekler, bu da sizin düzenli yama yapmadığınızı gösterir, işinizi biraz uzun soluklu olacak kez eksik yamayı bulmanız şart.

Her yükleme denemesinden sonra log dosyasını kontrol edin, size eksik KB numarası verecektir,

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/update/windows-update-logs

Onu indirin ama onu yüklerkende muhtemel yine bir hata verecektir yine log dosyasını kontrol edin, ne yazık ki dünzeli yama yapmayan bazı müşterilerde başıma gelmişti, bir kere 7 yama çıktı bir hayli yordu beni.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/05/2020 23:52

Paylaş: