Forum

Server 2008 r2 Şifr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2008 r2 Şifre Sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,019 Görüntüleme
(@zafer133)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows server 2008 r2 kurulu server mevcut. Şifre değiştirilmiş ve şimdi giremiyoruz. uzak masaüstünden sadece sisteme ulaşabiliyoruz. serverda ekran çıkışı arızalı. şifreyi cd takıp kırabilirim ama görüntü alamadığım için kıramıyorum. uzak masaüstü ile şifre kırmak mümkün mü?  ben internetten araştırdım hep cd üzerinden kırılabiliyormuş.

Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 18/05/2020 14:33

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Rdp üzerinden şifreyi sıfırlama şansınız oldukça düşük sunucu üzerinde açıkları kullanarak belki yapılabilir ancak bu uzmanlık gerektiren bir konu.

Fiziksel sunucu üzerinde ilo,idrac gibi uzaktan yönetim panelini kullanarak remote console özelliği ile sunucuya erişim sağlamayı deneyebilirsiniz ek olarak sunucunun ek vga desteği var ise bunu deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 18/05/2020 20:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, evet ILO, IDRAC bu gibi durumlar için ideal bir çözüm veya bir zahmet sunucu odasına bir monitor götüreceksiniz. Yani ya fiziksel bir çözüm üreteceksiniz ya da sunucuların uzak erişim özelliklerini kullanmanız gerekli.

RDP yaptığınız kullanıcı admin ise şifreyi zaten değiştirebilirsiniz ancak sorduğunuza göre sınırlı bir kullanıcı ise zaten böyle bir işlem yapamazsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2020 21:38

(@zafer133)
Active Member
Konu başlatıcı

@erdemyaglikara öncelikle çok teşekkür ediyorum ilginize. ne yazık ki uzmanlık seviyesinde bir bilgim yok. daha basit bir yöntem var mı diye bilgi edinmek istemiştim. 3 parti bazı yazılımlar olduğunu gördüm internette ancak onlara yükleyerek zaten insanların kucağına açmış olacağımdan buna cesaret edemedim. yinede teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 21/05/2020 13:07

(@zafer133)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hakan bey  fiziksel olarak erişmem mümkün olmadı kaç tane monitör taktıysam da ne yazık ki görüntü alamadım.  Administrator kullanıcısıyla bağlanıyorum ama şifreyi kabul etmiyor. değiştirmek için ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz? teşekkürler.

Gönderildi : 21/05/2020 13:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Sunucu çalışıyor ise kesinlikle monitöre görüntü vermeli. Sunucu marka modelini bilmiyorum ama Dell ve Hp gibi sunucularda idrac ve ilo gibi özellikle bu işi yapabilirsiniz.

Dediğim gibi ekrana bağlanmanız şart. 

https://www.cozumpark.com/windows-server-administrator-sifre-sifirlama-islemi/

Bu makale ise unutulan şifreyi sıfırlama imkanını verir.

Bu ileti 7 ay önce CozumPark tarafından düzenlendi

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/05/2020 13:36

(@zafer133)
Active Member
Konu başlatıcı

@rizasahan Rıza abim hp sunucu ama ekonomik olan modelden https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTajEV-kzPy9UIKhh2EEVTyiPU79VODZ1xCsFme1hqO40GA1Yze&usqp=CAU   bu model.

idrac ve ilo ile bağlantı nasıl olur baktım ama görüntü alamadığım için beceremedim. 

verdiğiniz linkteki şifre resetlemeyi biliyorum ama görüntü alamadığım için kıramıyorum şifresini.

sanırım şifre değiştrme yada ona benzer bi işlem yapamayacam. 

herkese teşekkür ediyorum. galiba vazgeçecem bunu yapmaktan. anladığım kadarıyla mümkün değil.

Gönderildi : 21/05/2020 13:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Ekran kartı var sunucuya erişim sağlıyorsanız ve ayakta ise kesinlikle görüntü gelmesi gerekir.

Eksik yapılan bir adım olabilir. Kabloların, monitörün çalıştığına emin olun.

image

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/05/2020 16:09

Paylaş: