Forum

RDS Web Access - Re...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDS Web Access - RemoteApp and Desktop Connection Problemi hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
280 Görüntüleme
(@izzetozgen)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

250 clientlı bir yapımız mevcut RD web access ile sunucu üzerinden ERP programını RemoteApp ile çalıştırıyorum RD Web'e domain kullanıcım ile giriş yaptıktan sonra Erp app'ini Remote App kısmından çalıştırdıktan sonra programın arayüzüne ulaşıyorum gün içinde kullanım sırasında belli belirsiz bir anda kitleniyor bu durumda kullanıcıyı logoff yapmak zorunda kalıyorum ancak bu sorun bazen birden fazla kullanıcıda meydana geliyor bu sorunu nasıl aşabilirim veya böyle bir durumda kullanıcı kendisi nasıl sorunu nasıl aşabilir.

Sonuç olarak kişi herhangi bir sunucuya rdp yapmadığı için ve rd web ile sunucuda kurulu programları çalıştırdığı için tamamen kendisini kendi lokalinde sanıyor. Ama bir kitlenme durumunda hiç bir şey yapamıyor. Eskiden RDP ile sunucuya login oluyordu şimdi yapıyı RD Webe aldık ancak böyle de bir sorun ile karşılaştık desteğinizi rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 29/11/2023 18:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, muhtemel kullandığınız yazılımın remote app support' u olmadığı için Microsoft native bir şekilde destekliyor ancak bazı durumlarda sorun yaşıyor olmalısınız. Bunu öncelikle kullandığınız yazılım için üretici ile görüşüp remote app için desteklerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Ancak hemen hemen her uygulama zaten teknoloji gereği çalışır, çünkü "uygulama sanallaştırma" mantığı budur. Ancak pek çok müşterimizde bu tür sorunlar gördüğümüz için bunların kaynağı %90 uygulama olarak çıktı.

Tavsiyem RemoteFX eğer açık ise GPO ile bunu kapatıp tekrar denemeniz olacaktır.

Computer Configuration > Admin Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Remote Session Environment

Use Advanced RemoteFX Graphics for RemoteApp - Disabled

Eğer bu çözüm olmaz ise logları detaylı inceleyip bir kolerasyon yakalamanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/11/2023 20:41

Paylaş: