Forum

Ad Atturibute Edito...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ad Atturibute Editor Hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Helpdesk uzmanlarına Atturibute Editor üzerinden Ad kullanıcının özelliklerinde Office tanımlama hakkı vermek istiyorum ama Attribute objeleri üzerinde Office kısmı ile bir seçenek göremedim acaba yanlış bir yeremi bakıyorum konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.

image

Gönderildi : 06/12/2023 09:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

"Office tanımlama hakkı"ndan kasıt nedir anlaşılır değil. AD attrib. üzerinde Microsoft Office ile ilgili her hangi bir kayıt bulunmaz. Şayet installation ile ilgili yetkilendirme yapılmak isteniyorsa onu ayrı olarak inşa etmeniz gerekli, office deployment vs makalelerine bakınız.

Tekrar bakınca farkettim ben yanlış anlamış olabilirim. Sanırım Office tabı için delegasyon soruluyor. Office attrib. karşılığı "physicalDeliveryOfficeName"

https://docs.secureauth.com/0903/en/active-directory-attributes-list.html

Yakın zamanda da sorulmuştu.
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/bazi-kullanici-atributelerinin-gorunmemesi-hk-2/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/12/2023 01:05

(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

İbrahim Bey Merhaba,

Evet yanlış anlamışsınız 😀  "physicalDeliveryOfficeName" atrib karşılığını bulamadım onun için yazdım foruma atrib içerisinde görünmüyor ACL ile ilgili gönderdiğiniz linki incelediğimde acl ile iglili bir adım göremedim acl tarafında ne yapmam gerekiyor acaba? yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 07/12/2023 09:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Çözüm için bu linki kullanabilirsiniz;

Delegating Active Directory attribute physicalDeliveryOfficeName - Evotec

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/12/2023 00:48

Paylaş: