Forum

RDP Oturum Açmadan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] RDP Oturum Açmadan Program Kullanımı Hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
832 Görüntüleme
(@radiate7z)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde yeni işe başladım ve dikkatimi çeken bir sorun ile karşılaştım. Güvenlik konusunda birçok yatırım yapmış firma ancak diğer bölgedeki çalışanlarımızın hepsi LOGO ERP programını kullanmak için merkezimizde bulunan sunucuya RDP ile bağlantı kurup buradan kullanıyorlar (depo, muhasebe, satış vb.) Şirketimizde çalışan personellerimizin kullanıcılarını kontrol ettiğimde RDP yapılan sunucuyu günlük kullanım bilgisayarı gibi kullandıklarını gördüm. Sunucudan sadece ERP programı kullanmaları gerekiyor ve sunucuya bağlantı kurmalarını istememekteyim.

Bu konuda sunucuda bulunan sadece 1 programı kendi masaüstlerinde çalıştırmalarını nasıl sağlayabilirim sunucuya bağlantı kurmadan. vmWare'de kullanılmasını istediğimiz programın vmware kısayolu olarak masaüstüne atıp rdp çalıştırmadan programı kullanmamıza olanak sağlıyordu ve Windows içerisinde de olduğunu düşünüyorum.

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum bu yüzden yanlış yere açtıysam affola.

Gönderildi : 11/01/2022 11:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Vmware veya Citrix gibi ürünler lisanslı ürünler olduğu için ek özellikler sunmaktadır. Bunlar daha çok VDI ortamlarında görebileceğiniz türden teknolojilerdir. Tabi ki Microsoft da bu konuda Remote App ile sizlere çözüm sunuyor. Ancak Remote app hali hazırda RDS ile gelen ücretsiz bir özellik olduğu için citrix veya vmware gibi kullanıcı başına 100 dolar üstü lisans ücretleri istemediği için onlar kadar iyi çalışmayabilir.

Temel olarak session host oturumlarını kapatıp remote app çalıştırmanız yeterli.

Diğer türlü session yani oturum açıldıktan sonra masa üstünü yasakla, C drive yasakla gibi sıkı GPO yapabilir ve masa üstüne sadece logo kısa yolu bırakabilirsiniz. Bu da bir yöntem. Ama GPO ilkelerini iyi denetlemeniz gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2022 12:01

(@radiate7z)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ediyorum Remote App konusunu biraz araştırayım.

Gönderildi : 11/01/2022 12:18

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar  , @radiate7z 

Remote App ile  Logo erp  kullanan  müşterilerimiz  mevcut  ayrıca Erp  danışmanlığınızı  aldığınız  firma ile  görüşebilirsiniz Logo  tarafında direkt  olarak  browserdan  çalışabilen  güncel  bir  sürüm  çıkmış lisanslarınız  uygun ise  kullanıcılarınızda  logoyu   direkt  olarak  browser  üzerinden   kullandırtma çözümünü de uygulayabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 11/01/2022 12:46

Paylaş: