Forum

Rdp Görev çubuğu si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rdp Görev çubuğu simgeler işlevsiz kalıyor

3 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
908 Görüntüleme
(@arifhaslak)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

RDP Kullanıcılarımdan bazılarında görev çubuğu işlevsiz kalıyor ne açık olan uygulama görünüyor nede görev çubuğu üzerine geldiğimde bir işlem yapabiliyorum öyleki windows başlat bile tıklayamıyorum bu aynı gurupta olan kullanıcıların bazılarında oluyor.

Örnek gurupta yeni kullanıcı açtığımda sorun olmuyor eskilerden bazılarında sorun yaşıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Gönderildi : 22/02/2022 11:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, muhtemel yetersiz kaynak ve profil sorunları. Bunun içn çok şansınız yok açıkcası, RDS ortamlarında bu tür sorunlar hep olur, detay için forum pek yeterli değil. O nedenle önerim logları detaylıca incelemeniz olacaktır.

öncelikle sorunun performans mı yoksa OS katmanında mı yoksa kullanıcı profil katmanında mı olduğunu analiz etmeniz sonra ilgili katman için detay log bakmanız veya test yapmanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2022 12:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Yazdığınıza paralel etkilenen şey explorer.exe 'dir. Bu prosesi restart ettiğinizde düzeliyorsa Hakan abinin dediği gibi kaynak ve etkileyen uygulamalara odaklanmanız lazım.
Genellikle başka uygulamaların yine kaynaklar paralelinde arayüz ve framework problemleri, bellek dolayısıyla clipboard çakılmaları, varsa tweak uygulamaları, sunucuda vga driver sorunları yaygın görülen durumlardır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2022 13:00

Paylaş: