Forum

RDP Erişim kısıtlam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Erişim kısıtlama

7 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
929 Görüntüleme
(@cengizhangultepe)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Datacenter da bir sunucum var RDP servisler yükleyerek kullanıcıların erişmesini sağlıyorum ancak bağlantıyı SSL VPN ile yapmam gerekiyor. Başka bir yöntemle, bağlanan cihazı sisteme tanımlayıp erişmi kısıtlama şansım varmı, kullanıclar sabit ip olamıyor, datacenterda sophos firewall var vm paltformunda her sunucunun ayrı public ip adresi var. Bir yerde örneğini gördüm ancak sunuda bir rol ekleyerek mi yoksa firewall tarafında bir erişim kısıtı ilemi yapıldığını pek inceleme şansım olmadı

Gönderildi : 12/04/2022 10:23

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Çok konuşulmuş bir konu benzer konuları tararsanız görürsünüz sabit ip olmadığında vpn dışında bir çözüm yok ki pandemi itibariyle kobilerde akım belirli olduğundan duyurulara bakarsanız özellikle yaygın ürünlerde vpn sağlayıp bırakmakta yeterli güvenlik sağlamıyor artık.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/04/2022 11:29

(@cengizhangultepe)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Hocam tarattım ancak tam olaarak bir cevap alamadım, yukarda belirttiğim gibi vpn olmadan yapılan bir sisteme denk geldim tahminim sertifika tanımlanmış olabilir, ama tam olarak inceleme şansım olmadı, bezer bir işlem yapmış veya kullanan birileri vardır belki

Gönderildi : 12/04/2022 11:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/remote-desktop-services-yuksek-erisilebilirlik-cozumleri-bolum-1-tasarim-secenekleri-ve-topolojinin-tanitilmasi/
https://www.cozumpark.com/rdp-ataklar-icin-kritik-onlemler/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/04/2022 12:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32957
Illustrious Member Yönetici

Aradığın teknoloji emin ol VPN' den zordur. Misal Direct Access dediğin gibi çalışır, sertifika ile ama TR de yapacak 5 kişi bulamazsın 🙂 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/04/2022 15:39

(@cengizhangultepe)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam zannediyorum dediğiniz şekilde yapılmış benim karşılaştığım örnek, Bende sertifika ile yapıldığını düşünüyorum, araştıralım yapabilirsek ne mutlu bize. Belki 6. kişi oluruz 🙂

Gönderildi : 12/04/2022 16:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32957
Illustrious Member Yönetici

Olabilir, başka bir ürün de olabilir malum 3.parti her ürünü bilmiyoruz.

DirectAccess | Microsoft Docs

O işin şakası canım mutlaka yapılır ama işte hani çok yorabilir. Kolaylıklar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/04/2022 16:46

Paylaş: