Forum

PC açılışta Popup R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PC açılışta Popup Resim

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,011 Görüntüleme
(@gokhansarrafgil)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain ortamındaki bilgisayarlara ilk açıldığında popup şeklinde bir resim getirmek istiyorum. background olarak yapabilirim ama popup şeklinde çalışacak bir yöntem/kod var mıdır?

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/06/2020 08:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Genelde bunu logon metin v.s. olarak kullanıyorlar.

Ancak siz startup script ile açlışta path belirterek resmi açtırabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/06/2020 10:16

(@gokhansarrafgil)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @rizasahan

Merhaba,

Genelde bunu logon metin v.s. olarak kullanıyorlar.

Ancak siz startup script ile açlışta path belirterek resmi açtırabilirsiniz.

Merhaba, geç dönüş yapıyorum kusura bakmayın.

IK departmanı belirli bir tarihte tüm kullanıcılar bilgisayarını açtığında bir grafik ile karşılaşmasını istiyor. bende background yada açılışta çıkacak bir popup olabilir diye düşünmüştüm.

tavsiyeleriniz var ise değerlendirebilirim.

teşekkürler.

Gönderildi : 12/06/2020 11:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Açılışa logon script koyarak bir görseli açmasını sağlayabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda sık güncelleme olacağı için grafiği bir html sayfasına basıp lokalde web yayını yaparak açlışta, browser üzerinden bu internet sayfasını açtırmak daha iyi olacaktır.

Biraz işlevsel değil gibi.

Ayrıca ekran arkasına bilgi basıp buna kullanıcı müdahalesi istenmiyor ise bg info düşünülebilir.

https://www.cozumpark.com/active-directory-ortamlarinda-bginfo-araci-ile-zemin-resmi-degistirme-bolum2/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/06/2020 15:14

Paylaş: