Forum

Oturum kapatıldığın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Oturum kapatıldığında servisin stop etmesi

5 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
384 Görüntüleme
(@hasanmetin)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba;

Windows server 2019 standart sunucumda  mysql servisi  otomatik start konumunda olmasına karşın,  sunucudan her oturumu kapat diyerek çıkış yaptığımda  servis kendini stop konumuna çekiyor ve mysql in çalıştırdığı bir programım bu nedenle açılmıyor. sunucuya tekrardan girip servislerden mysql i start etmek durumunda kalıyorum. sunucuma rdp ile bağlanıyorum. direk bağlantıyı kestiğimde sorun olmuyor. oturumu kapar dediğim sadece mysql hizmeti duruyor. konu ile ilgili ne yapabilirim.

mssql

Gönderildi : 04/09/2023 13:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4341
Co-Helper

Logon bölümünden with desktop seçilidir, local service olarak çalıştırın. Tabi ihtimalen işlem çakılabilir uygulamanın, yapılandırmanın tekrar kurulması gerekebilir. Logoff olunca çalışabilmesi için user interactive kurulmaması, local profile kurulumu gerekli.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2023 15:12

(@supercanki)
Gönderiler: 21
Eminent Member

services.msc > Action > Properties > Log On > Allow service to interact with desktop  bu ayari açman gerekiyor bende msql yüklü olmadiği için başka serviste gösterdim aynini yaparsan sorun çözülür

image

Gönderildi : 05/09/2023 00:44

(@hasanmetin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz deneyeceğim teşekkür ederim

Gönderildi : 06/09/2023 11:15

(@hasanmetin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@supercanki işlemi yaptım test ettim ancak yine stop etti yukarıda ibrahim hcamın bahsetti durum çözüm olabilir onu deneyeceğim teşekkürler.

Gönderildi : 06/09/2023 11:16
Ercan KURT reacted

Paylaş: