Forum

One drive yönetimi

Bildirimler
Hepsini Temizle

One drive yönetimi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
968 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

One drive kullanmıyoruz  fakat kullanmaya başlayacağız. yönetmim ekranındaki ve aşağıdaki policy ayarları kısmındaki nasıl bir ayar yapmamız lazım. kullanış amacımız kullanıcı masaüstünü yedeklemek.  dışarıdan girilememesi.  güvenlik bir şekilde kvk yada uygun olarak nasıl bir ayarlar yapılır.   one drive uygulamasını kurumsal firmalar niçin kullanır

Gönderildi : 29/07/2019 14:14

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Ben amacınızı anlamadım. OneDrive kullanıcıların verilere heryerden erişmesi için tasarlanmış bir sistem ama siz dışarıdan girilmesin diyorsunuz. Yedek için kullanacaksanız bunu qnap ile rahatça yapabilirsiniz. Üzerinde gelen eklentiler rahatça işinizi görecektir.

Kurumsal firmalar neden kullanır sorunun cevabı zaten ürünün oluşma amacında. Bulut sistemi neticede. KVKK konusu ise tartışmalı ve içeriye atacağınız bilgiye bağlı.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/07/2019 09:41

(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

@bugraparlayan

Merhaba

amacımız kişi dışarıdaya attığı bilgiyi her yere götürebilir. buda kvk kapsamında sıkıntılı bir durum . firmaya ait bilgileri rahatlıkla istediği yere verebilir diye düşünüyoruz.

Gönderildi : 31/07/2019 09:35

(@kerimcanturk)
Gönderiler: 91
Üye

Merhaba,
Clientlarda masaüstü ve belgelerini gpo ve gerekli scriptlerle onedrive üzerinde çalıştırtabilirsiniz. Ama bunu yaparsanız dediğiniz gibi şirket dışına datalar çıkabilir, onedrive security ayarlarından şirket ağınız dışında iken onedrive sharepoint gibi uygulamaların çalışmasını engellerseniz bu problemde düzelecektir.

Gönderildi : 01/08/2019 16:41

Paylaş: