Forum

Network AD Authenti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Network AD Authentication

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
689 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalıştığımda şirkette şöyle bir yapı kurmak istiyorum. Şu an ofiste 80 civarı kullanıcı var. 150 civarlarına çıkacak ileride.

Kablosuz ve kablolu bağlantılarda sadece domain bilgisayarlarının ip almasını istiyorum. Bunu sanırım Radius server ile yapıyoruz. 

Aynı AP üzerinde ayrıca Guest ile de 5651 üzerinden internet kullandırmak istiyorum. 

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Gönderildi : 03/01/2022 20:19

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar  @volkantipi-2 

Araştırmanız  gereken konu  802.1x , 5651 içinde  kullandığınız  firewall ürünüde  destekleyen 3. parti uygulamalar  mevcut.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 03/01/2022 20:39

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@cumhuraltan Şu işlem nasıl oluyor peki? AP'de iki ssid olacak. Birinden normal DC'ye gidecek istek. Guest'i farklı vlan yapıp direk fortigate'mi yönlendirmek gerekiyor?

Gönderildi : 03/01/2022 21:57

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4284
Co-Helper

2. sorduğunuz konuyu da hotspot yazarak aratabilirsiniz fortigate dahil makaleleri portalda mevcut.
Güncel wifi kurumsal ürünlerin guest network, hotspot destekleri mevcut bunlar mevcut ürünlerinizle entegre çalışmayı sağlayabilecektir.

Ayrıca ilk konuya NAC NAP olarak arattığınızda yine birçok şey bulabileceksiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/01/2022 12:51

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Peki mac os ve linux cihazlar da sistemde varsa onlara nasıl bir çözüm gerekli?

Gönderildi : 04/01/2022 15:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4284
Co-Helper

Bu yapılar protokol temelli ve network katmanında çalışır dolayısıyla OS bağımsız yapı kurabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/01/2022 16:38

Paylaş: