Forum

msi uninstall

Bildirimler
Hepsini Temizle

msi uninstall

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
601 Görüntüleme
(@teoman)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Deployment-Bilgisayar Yapılandırması-yazılım yüklemesi kısmından 5 farklı .msi uzantılı prog.basıyorum.(choreme-java- vs..)

bu 5 farklı .msi uzantılı dosyalardan sadece bir tanesi herseferinde kullanıcılar pc yi açıp/kapama yaptıgında .msi kalkmıs oluyor ve manuel olarak tekrardan kurma ihtiyacı hissediyorum.

İşin ilginç tarafı manuel olarak kurdugumda ise ertesi gün farklı yada aynı kullanıcı acıtıgında yine aynı dosyayı tekrardan kurma ihtiyacı hissedıyorum.

böyle tuhaf bir durumla karsı karsıyayım umarım anlatabilmişimdir.

Gönderildi : 02/06/2022 11:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

https://www.pdq.com/blog/msi-vs-exe-the-battle-of-the-installers/

msi'ın exe den belirli MS standartları ve parametrik imkanlar dışında bir farkı yok yani kendiliğinden uninstall olmaz ikisi de yapıda bunu işletecek birşey vardır mutlaka scriptlerinizi analiz ediniz. Bir de user profile davranışı ile ilgili o program neyse onun özelinde araştırma yapmalısınız.
Örneğin her startup da aynı şeyi basıyorsanız app önce uninstall işletiyor ve tekrar install aşamasında sorun yaşıyorsa siz onu uninstall olmuş gibi düşünebilirsiniz böyle örnek senaryolar çoğaltılabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/06/2022 12:51

(@teoman)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz tşk kontrol edeyim ama .msi yayınladıgım versiyonunda sorun olabilir mi çünkü öncekl versiyonlarında böyle bir sorun yoktu

Gönderildi : 02/06/2022 13:34

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Onu bilemeyiz dediğim gibi bu .msi özelinde bir konu olmaz uygulamaya bakmanız lazım. Paralel düşünmeniz ve çalışmanız gerekiyor olabilir ör yine bir senaryo üreteyim siz kurduğunuz app profiled only ise bir user'a kuruyor aynı cihazda başka user'da göremiyorsanız uninstall oluyor gibi de düşünebilirsiniz fakat bu onla ilgili değil artık user only yazılabiliyor uygulamalar ve cloud profiller bağımsızdır local acc'lara kurulmalıdır tüm profiller için.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/06/2022 17:31

Paylaş: