Forum

Microsoft Update Ta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Update Takibi

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
678 Görüntüleme
(@cemshn)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Microsoft updatelerini takip edebileceğimiz Türkçe veya yabancı bir kaynak var mıdır (Öncelik Türkçe)

Örnek olarak Exchange üzerinde uzaktan kod çalıştırma ile ilgili bir açığı kapatan veya Windows da bir dns açığını kapatan güncelleme yayınlandığında bunu listeleyen bir kaynak var mı takip ettiğiniz?

Gönderildi : 25/11/2020 13:50

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Aslında yama yönetimi genel bir süreç olup system center ve wsus araçlarını inceleyebilirsiniz. Ancak makale ve bilgi anlamında takibi kastediyorsanız benim takip ettiğim bir platform yok, takip eden arkadaşlardan yönlendirme gelecektir. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/11/2020 14:32

(@cemshn)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @SerkanAtes

Aslında yama yönetimi genel bir süreç olup system center ve wsus araçlarını inceleyebilirsiniz. Ancak makale ve bilgi anlamında takibi kastediyorsanız benim takip ettiğim bir platform yok, takip eden arkadaşlardan yönlendirme gelecektir. İyi çalışmalar.

a0ee4fca be7c 433a bfdf 468e27b1a371

Örnek olarak şöyle bir şey var. Bu ekran görüntüsü hangi siteye ait bilmiyorum ama bu tarz bir yer arıyorum 🙂

Gönderildi : 25/11/2020 14:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Bunu bulacağınızı sanmıyorum çünkü zaten Microsoft düzenli bülten atıyor ve sitesinde yayınlıyor, sitesindeki herşey açık, onu bir daha her ay Türkçeye çevirmek çok gereksiz bir iş yükü.

Bahsettiğiniz gibi önemli güncellemeleri biz zaten yayınlıyoruz, bizi takip edebilirsiniz, haberler bölümü.

Exchange Server ’da Zero Day Açığı Tespit Edildi - ÇözümPark (cozumpark.com)

Zoom, Tüm Platformlar İçin Güncelleme Yayınladı - ÇözümPark (cozumpark.com)

vb

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2020 15:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @cemshn
Gönderen: @SerkanAtes

a0ee4fca be7c 433a bfdf 468e27b1a371

Örnek olarak şöyle bir şey var. Bu ekran görüntüsü hangi siteye ait bilmiyorum ama bu tarz bir yer arıyorum 🙂

Bizde var arkadaşlar, yukarıdaki gibi durumları sürekli yapacak başka bir Türkçe kaynak yok, belki kişisel bloglarda tek tük olabilir bende bazen çok önemli ise hakanuzuner.com dan basıyorum ama sürekli yapıyor muyum, hayır. ÇözümPark da ise haber editörleri var düzenli yapıyorlar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2020 15:41

Paylaş: