Forum

Loopback Policy Pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Loopback Policy Processing hk.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
946 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 259
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

Userlar için Loopback Policy Processing uygulayacagım örnek verecek olursam RDS servere baglanan bir kullanıcı client tarafındaki GPO ları RDs server üzerinde almayacak buraya kadar olan kısmını halletim bir sorun yok kafama takılan nokta şu Loopback Policy Processing uygularken mesela GPO_A da Loopback Policy Processing kısmını Replace olarak açtım bundan sonraki yapacagım kısıtlamaları bu GPO üzerindenmi yürüteceğim yoksa GPO_B oluşturdugumda GPO_A Loopback Policy Processing Replace oldugu için GPO_B üzerindeki yaptığım değişiklikler etkili olacak ve client tarafındakiler gelmeyecekmi veya GPO_A Loopback Policy Processing Replace oldugu için OU altına açtıgım tüm GPO lar Loopback Policy Processing açık oldugu için otomatik Replace olarakmı çalışacak.

Gönderildi : 28/09/2020 15:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

User' ın bulunduğu OU üzerinde GPOA var

Terminal Server' ın bulunduğu OU üzerinde GPOB var.

Normal şartlarda siz bir kullanıcı ile terminal server' a girdiğinizde size GPOA içerisindeki "user" ayarları uygulanır. çünkü GPOB içerisindeki user ayarları ilgili OU' u etkiler, oysaki sizin user ilgili OU da değil.

Loopback açarsanız  ve replace derseniz bu durumda ilgili user terminal server' a login olduğunda GPOB içerisindeki User ayarlarını alır, kendi OU suna bağlı GPO ayarlarını almaz.

https://www.udemy.com/course/active-directory-gpo-implementing-group-policy/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2020 19:06

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hakan bey merhaba cevabınız için teşekkürler Tamam oraya kadarki kısmı okey replace yaptım GPOB yi onu alıyor ama geldim terminal severin bıulundugu OU altına birde GPOC Açtım onada ayar yaptım diyelim GPOB replace oldugı için GPOC de terminal severda aktif olacak değilmi anlatmak istediğim  bu bazen birden fazla policy bağlaya biliyoruz farklı ayarlar için ve anlaşılır olması açısından yapının.

Gönderildi : 30/09/2020 21:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hayır, GPOC aktif olmaz sadece ilgili GPO loopback aktif ise olur, eğer ikisindie açarsan bu durumda aynı OU da önceliği yüksek olan baskın gelir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2020 22:39

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız İçin Teşekkürler Hakan bey konu anlaşılmıştır iyi çalışmalar diliyorum.

Gönderildi : 03/10/2020 09:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim.

Gönderildi : 03/10/2020 12:26

Paylaş: