Forum

Local Admin Rename ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Local Admin Rename GPO hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 259
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain yapısı içerisinde local admin rename işlemi gerçekleştiriyoruz ve bu işlem için yeni bir gpo oluşturup OU lara linkledik dikkatimi çeken şu oldu bazı pc lerde oluşturduğumuz local admin isimleri disable olarak görünmekte ve laps ile verdiğimiz parolayı girdğimizde hesap kilitli diyor clinet tarafında gpresult /r ile baktığımda Applied Group Policy Object altında Local Admin Rename GPO gözükmekte ve diğer cilent pclerde Local Admin Rename GPO aktif durumda ve kullanılıyor bazı pc lerde aktif olmamasının sebebi nedir acaba yoksa bu işlemi yeni bir gpo yerine yukardan direk Default Domain Policy üzerindenmi gerçekleştirmemiz gerekiyor yoksa bu policy ezen bir policy olabilirmi diye düşünüyorum yukarıdan genel bir genele uyguladgımız bir policy var onda ayarlar aktif değil o direk eziyor olabilirmi ?  konuyla ilgili yardımlarınızı ister iyi günler dilerim.

Gönderildi : 17/09/2021 11:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Normalde local admin hesapları zaten kapalı gelir bu normal bir durum, siz bir gpo ile bunu açmadığınız sürece diyelim. Örnek bir W10 kurun, kurarken sizden mutlaka isim ister misal hakan dediniz, artık local admin hakan' dır ve varsayılan administrator zaten disabe konumdadır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2021 12:16

(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 259
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner 

Merhabalar,

GPO altındaki ilgili ayarı aktif duruma getirince client tarafındaki local admin isimleri aktif duruma geldi aşağıya ilgili ayarı bırakıyorum yardımlarınız için teşekkürler.

image

Gönderildi : 18/09/2021 08:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/09/2021 13:06

Paylaş: