Forum

Local admin kullanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local admin kullanıcısı RDP yapmasını engelleme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,449 Görüntüleme
(@dogantopkaya)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sunucularımda kullanmış olduğum entegrasyonlar için bazı kullanıcılar local admin rolünde olmalı. Admin olduklarında da direk RDP yapabiliyorlar. Normalde ben RDP için gruplarım var o kullanıcılar yapabiliyor.  Local admin olan kullanıcıları RDP yapmalarını nasıl engelleyebilirim ?

Gönderildi : 31/03/2020 11:49

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Rdp yapılacak olan server üzerinde aşağıdaki adımları takip ederek engelleyebilirsiniz.

gpedit.msc - bilgisayar yapılandırması - windows ayarları - güvenlik ayarları - yerel ilkeler - kullanıcı hakları atanması - uzak masaüstü hizmetleri üzerinde oturum açmayı reddet.

Gönderildi : 31/03/2020 12:19

(@dogantopkaya)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

@erdemyaglikara Merhaba, bir şey atladım ben. Bu şekilde sanırım tüm local admin kullanıcıları engellemiş oluyoruz. Aslında ben bazılarını demek istemiştim. Çünkü outsource danışmanlar Cybreak benzeri uzaktan erişim aracı ile bağlanıyorlar. Haliyle kendi domain kullanıcıları ile arayüze login olduktan sonra, benim oluşturduğum local admin hesaplar var onlar aracılığıyla RDP yapıyorlar. Fakat dahil etmek istemediğim birkaç local hesap var. Sadece onları engellemek istersem nasıl yapabilirim? 

Gönderildi : 31/03/2020 12:25

Paylaş: