Forum

Local admin hesabı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Local admin hesabı sefil kullanıcı oldu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
842 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

2012 DC yapımızda GPO üzerinden local adminlerin hepsini kaldırdım ve sadece oluşturduğum local admin grubunda birkaç kişi yetkili.

Bu işlemden sonra tüm local hesaplar sefil kullanıcı oldular. X sebepten ötürü pc yi domainden attım ve artık local hesap ile hiçbir işlem yapamıyorum aşağıdaki hata resmini iletiyor. Bu sorunumu nasıl düzeltebiliri.

hata

Gönderildi : 14/10/2019 20:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Local Admin disable gelir, onu bir boot usb ile açıp enable yaptıktan sonra onun ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/10/2019 22:51

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Gönderen: @altansimsek

Merhaba

2012 DC yapımızda GPO üzerinden local adminlerin hepsini kaldırdım ve sadece oluşturduğum local admin grubunda birkaç kişi yetkili.

Bu işlemden sonra tüm local hesaplar sefil kullanıcı oldular. X sebepten ötürü pc yi domainden attım ve artık local hesap ile hiçbir işlem yapamıyorum aşağıdaki hata resmini iletiyor. Bu sorunumu nasıl düzeltebiliri.

hata

Diğer clientlerde aynı sorunu yaşamamak için 

gpo ile yeni bir kullanıcı oluşturup lokal admin yapabilirsiniz clientler üzerinde

Gönderildi : 15/10/2019 09:06

(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

@vasviuysal

Vasvi hocam selamlar, sorunumu Hakan hocamın tarifi ile kolayca çözdüm.

Doğal olarak 2.faz da sizin tavsiyeniz üzere bu sorunu tekrar yaşamamak için önlemini almak gerekiyor fakat ben bu süreci doğru yapamadım. Aşağıdaki makale ile ilerlemeye çalıştım ama bir yerlerde hata yapıyorum sanırım.

http://www.serhatakinci.com/index.php/gpo-ile-local-grouplara-yeni-kullanici-ekleme-ad.html  

Gönderildi : 23/10/2019 08:11

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

referans makalede belirtilen yöntemi sadece tek bir ou için uygulayarak test ettiniz mi ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2019 09:47

Paylaş: