Forum

Klasör yeniden yönl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Klasör yeniden yönlendirme yapılan kullanıcılarda arama sorunu!

3 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
597 Görüntüleme
(@ercanbaskaya-2)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Windows Server 2019 Essential üzerinde Domain kullanıcılarının masaüstü klasörlerini sunucu üzerine eşitledim. Folder Redirection kuralı işini yapıyor fakat kullanıcıların masaüstünde bulunan öğeleri arama sonuçlarında listelenmiyor. Dizin oluşturma seçeneklerine baktığımda ise  masaüstü'nün dizine eklenemiyor olduğu görülüyor daha doğrusu orada hiç görünmüyor. Eklemek istediğimde ise klasörü bulamıyor ve gösteremiyorum. Sorun hakkında acil yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 07/03/2023 16:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bu normal bir durum çünkü network üzerindeki paylaşımlar indekslenmez, performans açısından bu zaten kabul edilebilir bir şey değildir ve mutlaka YAPMAYIN. Neden? Zaten çok büyük bir alan ise sizin istemci patlar, indeksler hiç bir zaman istediğiniz gibi çalışmaz, ama yok ben deneyeceğim diyorsanız tabi, aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz;

Add a Search Indexed Network Share to your Windows Library | cloudtec AG

Özetle google da aratmanız gereken başlık network paylaşımlarının local index e eklenmesi, tabi ing aratın TR pek kaynak çıkmaz. Kolay gelsin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2023 17:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Koca koca şirketler peki ne yapıyor dersen onlar Roaming Profile + FR yaptığı için local kopya her zaman indekslenir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2023 17:11

Paylaş: