Forum

Kernel Power hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Kernel Power hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
6 Likes
5,988 Görüntüleme
(@mehmetozen)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Hp G7 Sunucum var, Üzerinde Windows server 2012R2 yüklü. Günde 2-3 kere sunucu kendi kendine kapanıyor. Loglara baktığımda aşağıda ki kaydı görüyorum.

"The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly 41 Kernel_power"

Güç kaynaklarını yedekledim ve kontrol ettim ama sonuç değişmedi. Bu sorun başka neden kaynaklanabilir acaba ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/04/2021 10:29

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Bu hata sadece durum bilgisi içerir ayrıntı içermez. Çözümleme için ilo gibi log'ları kontrol etmeli, sistemde ki diğer log'lara bakmalı, bsod oluşuyorsa minidump ile oluşan durumu analiz etmelisiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/04/2021 14:05

(@mehmetozen)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey yanıtınız için teşekkürler. Loglar' dan bir şey çıkmadı maalesef. Her türlü yolu denedim sorun çözülmedi. En nihayetinde aşağıdaki linkte yer alan çözümü uyguladım son 1 gündür kapanma durumu oluşmadı. Sanırım sorun çözüldü. Başka arkadaşların yararlanması için linki aşağıya bırakıyorum.

https://support.hpe.com/hpesc/public/docDisplay?docId=c01955503tr_tr&docLocale=tr_TR

iyi günler.

Gönderildi : 23/04/2021 10:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/04/2021 12:02

Paylaş: