Forum

IIS sunucu ssl soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] IIS sunucu ssl sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
984 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba IIS servisi üzerinde kurulu bir subdomain site çalışmaktadır. Hosting firması üzerinden DNS kayıtlarından A host kaydını subdomain.domain.com.tr olarak IIS sunucu yönlendirilmiş durumda. Bir hosting firmasından wilcard sub domain destekleyen bir SSL sertifikası aldım. pfx e çevirip sunucuya yükledim. Bağlantı ayarlarını da https olarak ayarlayıp yüklediğim ssl i seçtim. Fatakt web sitesine girince https hatası güvevli site değil hatası almaktayım. Konu hakkında ne yapabilirim. Hosting firması *.alanadı.com.tr olarak ayarlı ssl  niz diyor fakat ssl i açtığımda sertifika içinde sadece alanadı.com.tr görünüyor. Konu hakkında ne yapabilirim. 

Gönderildi : 10/04/2023 23:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, Subdomain için ayrı wildcard satın almak lazım. Yani wildcard ile subdomain kullanamazsınız.

Wildcard aldınız, örnek *.cozumpark.com

Bunun ile, www.cozumpark.com, ftp.cozumpark.com, bulten.cozumpark.com gibi istediğiniz öne A kaydı ekleyebilirsiniz.

Ancak aynı sertifika ile www.bulten.cozumpark.com gibi subdomain için kullanamazsınız. Bunun için ayrı bir sertifika almanız gerekli, sertifikayı satın aldığınız arkadaşlar konuyu biliyor ise doğru sertifika temin edebilirler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/04/2023 11:05

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

İşte baş da söyledim bana önerdikleri sertifika için istediğiniz kadar kullanabilirsiniz dedi ve pahalı olan 97 $ lık bir model önerdi aldırdı müşteri hizmetleri ve sonuç olarak çalışmadı. onun yerine iki tane 10 $ lık sertifika alıp kullanabilirdim ve 20 $ a iş çözülürdü. şimdilik sorun çözüldü başka bir sertifika yüklettik ayrı düzeldi. Buda kulağıma küpe olsun.

Gönderildi : 14/04/2023 13:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Bizde comodo bayisiyiz ve kesinlikle aslında konuyu bilen bir şirket doğru sertifika verir ve genelde bu sertifika özellikle uygulamalarda kullanılıyor. Mobil ve benzeri, yani tek bir URL için söylediğin gibi basic iş görebilir.

Özetle sorun satın aldığınız sertifikanın doğru olmayışı o da size satanın hatası. Sonra bize yeri geliyor pahalısınız abi diyorlar ama işte sektörde kimler kimler iş yapıyor.

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/04/2023 21:37

Paylaş: