Forum

External exception ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

External exception hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,400 Görüntüleme
(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

ERP sunucumuzun exe ve veritabanı dosyaları farklı iki sunucuda kurulu. DB WS2016 stnd, exe dosyaları ise ws20008r2 sunucuda bulunmakta.

WS2008R2 üzerinde paylaşıma açılan exe dosyası 120 kişi tarafından kullanılıyor. iki gün önce WS2016 Stnd kurulumu yapıp exe dosyalarını bu sunucu üzerine aldım ve dosyaları paylaşıma açıp kullanıcılar ile paylaştım. 

Kullanıcılardan gelen şikayetli özetlemek gerekirse;

1-  windows 7 kullanan kişilerde sürekli external exceltion C0000006 hatası aldıkları ve bu hata çıkınca erp programı artık kullanılamıyor. Bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyıruz. Bu çok sık oluyor.

external exception

yukarıdaki durum oluşunca windows 10'larda bu hatanın olmadığını ama çok hafifde olsa modüller arası geçişlerde donmalar olduğu gözlemleniyor.

Windows 7 ile WS2016 arasında nasıl bir bağ oluyorda yukarıdaki hata çıkıyor anlayamadım. Bu hatayı formlarda aratınca networksel sorunların bu duruma sebebiyet verdiği söyleniyor. Bu çok tatmin edici bir cevap değil benim için.

WS2016 STD sunucunun çalışma performans bilgileri aşağıdaki gibidir.

resim1

resim2

Bu konuda değerli bilgilerinizi rica ederim.

Gönderildi : 28/05/2020 14:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Yerinde incelenmesi gereken ayrıntılı bir durum. Yazdığınız OS farklarına göre öncelikle SMB versiyon kontrollerini yapın. V1 açık olan olmayan şeklinde farklılıklar olabilir. Buradan birşey çıkmazsa öncelikle ERP firmasıyla görüşüp .exe ve uygulmanın network transferde nasıl yöntemler kullandığına göre analiz yapmanız lazım ki zordur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/05/2020 15:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Sanırım bir yazılım firması tarafından geliştirilmiş bir yazılım, İbrahim zaten güzel yorumlamış. Oracle, Microsoft, Apple vb global bir üretici değil ise ne yazık ki bunun çözümü bu ürünü yazan yazılımcı firması veya kişide, yani kim bilir neye göre yazmış, ne istiyor, ne bekliyor belli değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2020 02:00

(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam bilgilendirme için teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/06/2020 07:08

Paylaş: