Forum

Ekran Görüntüsünde ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ekran Görüntüsünde Görünen Menüyü Nasıl Kapatabilirim?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
658 Görüntüleme
(@OktayBOZDEMiR)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar basit bir soru olacak ama ekran görüntüsünde görünen, menüyü nasıl kapatabilirim? Masaüstü nü göster butonuna tıklarken sürekli bu menü geliyor karşıma.

WinServer

Gönderildi : 03/02/2020 00:42

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Win+D tuş kombinasyonunu kullanıyorum. Daha pratik geliyor.

Gönderildi : 03/02/2020 11:48

(@OktayBOZDEMiR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Masaüstüne dönmek için Windows + D tuşunu kullanacağım fakat yinede ekran görüntüsündeki menünün nasıl kapatıldığını merak ediyorum.

Gönderildi : 03/02/2020 11:54

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

merhaba,

Aşağıdaki link yardımcı olabilir, daha önce denemedim ama internette benzer adımlar da mevcut, önce test ortamında kontrol etmenizde fayda olur.

https://superuser.com/questions/1424393/disable-the-bottom-right-corner-charms-bar-in-windows-server-2012-r2

Gönderildi : 03/02/2020 17:31

(@OktayBOZDEMiR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sistem yöneticisi yetkisine sahip olmadığım için bu deneyemeyeceğim. Ayrıca diğer kullanıcılarda bu değişiklikten etkilenebilirler. Sanırım Windows + D tuşunu kullanmam daha yararlı olacak.

Gönderildi : 03/02/2020 19:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Bu tür işlemler için yönetici yetkisi gereklidir ne yazık ki. Sanırız siz şirketin IT deparmtanında çalışmıyorsunuz, bu durumda bu tür istekleri onlardan talep edebilirsiniz ancak bence çok gerekli bir durum değil. Bu arada sanırım Windows 8 veya 8.1 kullanıyorsunuz, 10 da böyle bir sorun yok, Windows 10 a terfi için iyi bir bahane olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/02/2020 20:50

Paylaş: