Forum

Domaine dahil olan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Domaine dahil olan temiz pc de atık dosya gelmesi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@ismailarici)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar çalıştığımız kurumda domain yapısında ki clientlardan herhangi bir pc ye temiz format atılıp sonra domain e dahil edilince örnek olarak eski yazıcıların hepsi aygıtlar da görünmekte veya çöp kutusu geri gelmektedir. bu problem neyden kaynaklı olabilir. cevaplarınız için teşekkürler. 

Gönderildi : 06/10/2022 11:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

GPO tanımlarını kontrol etmeniz gerekir. Herhangi bir backup, script vs ile windows backup süreci de tanımlanmış olabilir. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2022 12:33

(@ismailarici)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz teşekkürler kontrol ediyorum. gpo larda sadece kullandığımız 2-3 programın yüklenmesi var başka bir şey yok. 

Bu ileti 1 yıl önce ismail arıcı tarafından düzenlendi

Gönderildi : 06/10/2022 12:51

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Durumun ne şekilde gerçekleştiğiyle ilgili daha fazla detay vermeden yorum yapmamız zor. Diskine full format atılan bir cihaz restore yapamaz malum fakat sadece C partition'a format atılan bir cihaz daha önce alınmış backup görür, tanımlanırsa sorun halinde restore yapabilir. Diskte backup_restore partitionlar oluşturulmuş mu kontrol edilebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2022 13:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, roaming profile tanımı olabilir. Zaten İbrahim yazmış, bu da GPO ile gelir veya GPO da olmayan AD üzerinde kullanıcı tanımlarında görebilirsin. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2022 17:27

Paylaş: