Forum

dhcp server ile ilg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] dhcp server ile ilgili

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,937 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Dhcp server'da aşağıdaki ekranda görülen credential tam olarak neyi sağlar, burası girilmez ise ne olur.  Araştırdığımda tam olarak bir bilgi bulamadım

dhcp

Gönderildi : 19/03/2021 16:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4315
Co-Helper

How to configure DNS dynamic updates in Windows Server 2003 - Windows Server | Microsoft Docs
gayet hızlı bir çok kaynak bulunuyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2021 01:10

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

hocam dediğiniz gibi kaynak var ama tam olarak ne yapılması gerktiğini anlayamdım. bizde farklı bölgelerde dhcp serverlar var. bunların hepsi farklı ip dağıtıyor. aynı domainde bölgeye göre farklı bir ip. bu durumda biz tüm dhcp serverlara bu işlemi yapmak zorundamıyız.

Gönderildi : 22/03/2021 10:30

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Gönderen: @Ali_KOCA

@ibrahimyildiz

hocam dediğiniz gibi kaynak var ama tam olarak ne yapılması gerktiğini anlayamdım. bizde farklı bölgelerde dhcp serverlar var. bunların hepsi farklı ip dağıtıyor. aynı domainde bölgeye göre farklı bir ip. bu durumda biz tüm dhcp serverlara bu işlemi yapmak zorundamıyız.

Sistem tarafında hiçbirşeyi yapmak zorunda değilsiniz, yapınıza it yönetim politiklarınıza göre çözümler vb üretir onları uygularsınız sadece.

Bu ileti 3 yıl önce Vasvi UYSAL tarafından düzenlendi

Gönderildi : 22/03/2021 10:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

https://www.hakanuzuner.com/dns-dynamic-update-credentials/

burayı okumanızı öneririm

Gönderildi : 22/03/2021 11:11

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

@vasviuysal

Güzel bir makale. Buradan benim anladığım dhcp ile dns arasının düzgün çalışması için credential bilgilerinin girilmesi gerekir.

Gönderildi : 22/03/2021 11:37

Paylaş: