Forum

DC ye dahil olan Pc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DC ye dahil olan Pc lerde net in gitmesi

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
552 Görüntüleme
(@tweensukru)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

DC ye dahil olan Pc lerde net in gittikten sonraki client tarafındaki kontrollerimde uzak kayıt defterinin durduğunu gördüm çalıştırınca yada internet explorer a girdiğimde net geliyor sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz ?

Gönderildi : 22/12/2022 13:35

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Uzak Kayıt defterinin internet ile ilgili olacağını sanmıyorum. Şu an Bende de çalışmıyor ama internete girebiliyorum. DNS ayarlarınızı kontrol edin. Client makinaya farklı bir DNS (Global) yazarak deneyin. Bu şekilde erişebilirseniz. DNS sunucunuzun internete çıktığından ve DNS ayarlarının doğru yapılandırıldığından emin olun. Sorun yeni mi çıktı?

Gönderildi : 22/12/2022 13:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Evet, birbirinden bağımsız konular. İnternet yok iken daha temel kontroller yapın, GW e ping gibi, DNS nslookup ile isim çözümlemeyi denemek gibi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/12/2022 17:28
Şükrü B. reacted

(@tweensukru)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner GW e ping atıyor isim de çözümlüyor ama firewall olarak fortinet kullanıyoruz lisansı bitti ondan da olabilir mi ?

Gönderildi : 26/12/2022 13:31

(@tweensukru)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas GW e ping atıyor isim de çözümlüyor ama firewall olarak fortinet kullanıyoruz lisansı bitti ondan da olabilir mi ?

Gönderildi : 26/12/2022 13:32

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Lisans bittiğinde URL filtreleme vb. özeliikler çalışmaz. Temel fonksiyonlar çalışacaktır.

Gönderildi : 26/12/2022 14:25
Şükrü B. reacted

Paylaş: