Forum

DC sunucuda adminis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DC sunucuda administrator kullanıcısı sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,346 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Windows server 2016 DC sunucuda ve ve domain e ekli sunucularda dc\administrator kullanıcı ile giriş yaptığımda TEMALAR ayarlar kısmında simge ayarları, Gelişmiş ses ayarları veya fare işaretcisine tıkladığımda c:\windows\system32\rundll32.exe windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izinleriniz  olmayabilir hatası vermekte. Sanırım administrator profilinde sorun var. Farkli administrator kullanıcı ile giriş yaptığımda böyle bir sorun yok. faklı kullanıcı ile girdiğimde ise profili silip yeniden oluşturamıyorum administrator yerleşik geldiği için profil onarımını nasıl yapabilirim ? 

Gönderildi : 02/07/2021 23:53

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Local admin hesap profile bağlı çalışan bir service, uygulama yoksa \users\ altında ki klasörü silebilir. Zıttı da geçerli domain admin hesabı, local profil klasörlerini kaldırabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/07/2021 00:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

İbrahim paylaşmış, başka bir yetkili admin ile giriş yapın, sonra admin klasörüne girmeyi deneyin, izniniz olmadığı için izin talep edecektir, bu izni aldıktan sonra ve admin tabi o anda login olmamış olmalı silebilirsiniz. Silmek yerine gizli olan default user profile klasörünün içeriğini kopyalayın komple düzelir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/07/2021 11:23

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Geç cevap verdiğim için özür dilerim uzun süre şehir dışında idim gelince de malum biriken işler;

Users profili altındaki defaut profili kopyaladım olmadı sildim bu sefer de geçici profille açtı otomatik profil oluşmadı iki kez girip çıktım olmadı sonra tekrar admin klasörü oluşturup defaut klasör içeriğini içine kopyaladım geçici profil düzeldi fakat sorun hala devam ediyor.

Gönderildi : 13/08/2021 00:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu durumda yeni bir OS kurun isterseniz ortalık bir hayli karışmış çünkü, normalde benim söylediğim yöntemi pek çok müşterimde denedim ve %100 çözüldü, bu durumda siz bir hayli kurcalamış olmasınız ki o da toparlamadı. Bundan sonrası forumdan zor, log okuyup yorumlamak lazım. Benim önerim ilk bozulduğu anda yapılan ve çalışan bir öneriydi. Belki de sizde farklı bir durum vardır tabi.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/08/2021 00:06

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Profili silince register kaydınıda silmek gerekiyormuş sizin tavsiye ettiğiniz uzmana sordum register kaydını silmediğim için temp profil açıyor register kaydını bakacağım teşekkür ederim çözülünce cevabını yazarım.

Gönderildi : 15/08/2021 13:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anladım, tabi registry kaydını silmezseniz ne yazık ki düzelmez.

Gönderildi : 15/08/2021 14:03

Paylaş: