Forum

bazı ayarlar kurulu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,623 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 149
Reputable Member
Konu başlatıcı

MErhaba

Vmware üzerinde Windows Server 2016 Standart kullanıyoruz. DC üzerinde tarih yada saati değiştirmek istediğimde "bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası alıyorum. İşin enteresanı domaine eklediğimiz 2. sunucu da da durum aynı. Ama asıl sorunum bu duruma bağlı olarak sunucu saatleri birbirinden farklı oluyor ve kullandığımız sektörel programlarda bu neden ile sorunlar yaşıyoruz. Bu senkronizasyon ve saatin güncel olmaması sorununu nasıl çözebilirim ?

Gönderildi : 29/10/2021 14:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Kontrol eder misiniz lütfen. Forumda da arama yapabilirsiniz çok bilindik bir konu.

Disabling Time Synchronization (1189) (vmware.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/10/2021 15:20

(@m-bulenteroz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yaptığımız değişiklikler Vmware n6.7 de uygulanmıyor maalesef. Elle ayarlama yaparak şimdilik çözdüm.

Gönderildi : 05/11/2021 22:45

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Gönderen: @m-bulenteroz

MErhaba

Vmware üzerinde Windows Server 2016 Standart kullanıyoruz. DC üzerinde tarih yada saati değiştirmek istediğimde "bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası alıyorum. İşin enteresanı domaine eklediğimiz 2. sunucu da da durum aynı. Ama asıl sorunum bu duruma bağlı olarak sunucu saatleri birbirinden farklı oluyor ve kullandığımız sektörel programlarda bu neden ile sorunlar yaşıyoruz. Bu senkronizasyon ve saatin güncel olmaması sorununu nasıl çözebilirim ?

rsop.msc komutu ile sunucuya hangi policyler uygulanıoyor inceleyebilirsiniz

AD tarafında GPOları uygular iken wmi filter ile clint w10 vb gibi ayrımlar yapmanızı tavsiye ederim.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 08/11/2021 15:13

(@m-bulenteroz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@vasviuysal Teşekkürler

Gönderildi : 10/11/2021 14:11

Paylaş: