Forum

backuplama önerisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] backuplama önerisi

3 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
606 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 668
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

netbackup kullanıyoruz. veri güvenliği için ürün araştırıyorum. sisteme saldırı olsa bile backuplara dokunulmaması için 3 ürün var. bunlar hakkında görüşünüz nedir. güvenlik ve tekilleştirme açısından. Sistemimizde simplivity var ve 3.7 vrsionnu kullanıyoruz. exchange 2013 kullanıyoruz

1) veritas netbackup appliance

2) hp store one

3)Data domain

Bu konu 3 yıl önce 2 defa Ali_KOCA tarafından düzenlendi

Gönderildi : 18/06/2021 21:54

(@mehmetcantomak)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Merhaba Ali Bey,

Sisteminiz simplivity se bence en mantıklısı storeone tabi sistemi iyi analiz etmek lazım netbackup daha önce kullanmadım. Tüm sistem simplivity deyse storeone herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan direk alabiliyor. simplivity dışında çalışan server varsa (DC ,ADC, APP) netbackupa (storeone'a) datastore olarak tanımlana bilir veya VM üzerine storeone kurulum müsaitlik durumuna göre (nas veya storage) dan alan tatsis edilebilir. Bu sayede backuplarınızı storeone ile kurumuş olursunuz.

Gönderildi : 22/06/2021 10:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Selamlar,

Data Domain ve Stora once çok benzer ürünler. İkisi de iyidir ancak HPE kullandığınız düşünüldüğü zaman Store Once almanız daha mantıklı olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2021 23:23

Paylaş: