Active Directory Ku...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Active Directory Kullanıcı Yetkileri  

  RSS
Orhan CAN
(@orhancan)
Üye

Merhaba,

Server 2016 Active Directory üzerinde kullanıcı yetkilerinde sorun yaşıyorum..

benim tam olarak istediğim şey işletmede yetkili kullanıcılara bilgisayar bir program kurulumu yapacağında yetki sormadan kurulum yapabilsin istiyorum.

Bunun için active directory de bilgisayarı seçip özellikler kısmında üyelik kısmına administrator ekliyorum. Hatta Kullanıcı üye kısmına da aynı işlemi yapıyorum. Fakat bilgisayara gidip yerel işlem gerçekleştirdiğimde yönetici şifresi istiyor.

1

 

Alıntı
Gönderildi : 01/10/2019 09:51
Konu Etiketleri
Semih İMİR
(@semihimir)
Üye

Merhaba,

Kullanıcıların kendi bilgisayarlarında program kurabilmesi için lokal admin hakkına sahip olması gerekir. Domain ortamınız için Restricted Group uygulaması yaparak yetki isteyen kullanıcıyı gruba eklersiniz, program kurulumundan sonra yetkiyi kaldırabilirsiniz. Böylece lokal adminleri de merkezi olarak yönetebilirsiniz.

http://www.serhatakinci.com/index.php/active-directory-restricted-groups-policy-sinirli-gruplar.html

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2019 10:20
Orhan CAN
(@orhancan)
Üye

@semihimir

Semih hocam teşekkür ediyorum vermiş olduğunuz bilgiden ötürü.. Sorun çözüldü.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2019 13:55
Semih İMİR
(@semihimir)
Üye

Rica ederim. Nasıl çözdüğünüzü yazabilirseniz bundan sonra sorun yaşayan arkadaşlar için çözüm yolu olacaktır. Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2019 14:09
Orhan CAN
(@orhancan)
Üye

@semihimir

" Kullanıcıların kendi bilgisayarlarında program kurabilmesi için lokal admin hakkına sahip olması gerekir. Domain ortamınız için Restricted Group uygulaması yaparak yetki isteyen kullanıcıyı gruba eklersiniz, program kurulumundan sonra yetkiyi kaldırabilirsiniz. Böylece lokal adminleri de merkezi olarak yönetebilirsiniz. "

 

 

Sizin söylediğiniz yeri kontrol ettim sorun çözüldü hocam. Gayet açıklayıcı olduğu için tekrar yazmam anlamsız olacak. Tekrar teşekkür ediyorum size..

Bu ileti 9 ay önce Orhan CAN tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2019 14:52
Paylaş: