Forum

Domaine Eklenen Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine Eklenen Server'ları Bulma

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
822 Görüntüleme
(@SemihAydin)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Domain'e add edilen yeni server'ları ve kimin eklediğini ne zaman eklediği gibi bilgileri nasıl bulabilirim. Security Log'larından yakalanmıyor sanırım. (Active Directory/User and Computer kısmından bulabilirsin demeyin [:)] )

Bu bilgileri nereden alabilecegim konusunda bilgisi olan varmıdır ?

Tşk. 

Gönderildi : 05/04/2008 04:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

server lar AD üzerinde domain controller konteynerı altında veya site and services konsolundan bakabilirsiniz

ancak server eklemek için domain admin olmak lazım ve bu da sanırım elin parmakları kadardır değil mi ? 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2008 04:03

(@SemihAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

iyi geceler Hakan bey, dediğiniz gibi oradan eklenen server'ları görebilirim ama bana kim ve nezaman eklendiği bilgisi de lazım. Bunu A.D üzerinden bir script ile alınıyor diye birşeyler hatırlıyorum ama nasıl bilmiyorum. Domain adminler dediğiniz gibi az olmalı ama, büyük bir şirkette Domain adminler de biraz fazla olabiliyor 🙂

Hızlı yanıtınız için tşk.ler. 

Domain

Merhaba

server lar AD üzerinde domain controller konteynerı altında veya site and services konsolundan bakabilirsiniz

ancak server eklemek için domain admin olmak lazım ve bu da sanırım elin parmakları kadardır değil mi ? 

Gönderildi : 05/04/2008 04:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16308

Selamlar , aklıma ilk olarak  dc de  audit policy leri aktif hale getirmek geliyor bunu aktif hale getirmek için  gpo > Computer configuration  > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Audit policy  >  burayı kontrol edebilirsiniz  ek olarak  GFI ın security event log monitor  tarzı ürünleri var .

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 05/04/2008 04:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16308

link eklemeyi unuttum

http://support.gfi.com/manuals/en/lanselm5/lanselm5manual-1-06.html  

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 05/04/2008 04:16

(@SemihAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Belli Audit Policyler açık ve eventleri de MOM ile toplamaktayım içlerinden gereklileri alıyorum ama istedigimle ilgili tam bir bilgiyi toplamak çok zor. Event Log olarak tam bir karşılığı var ise bunu MOM'dan yakalayabilirim. Ama server eklemenin bire bir karşılığını bulamadım. Öyle bir event var ise o event üzerinden gidebilirim.

Tşk. 

Selamlar , aklıma ilk olarak  dc de  audit policy leri aktif hale getirmek geliyor bunu aktif hale getirmek için  gpo > Computer configuration  > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Audit policy  >  burayı kontrol edebilirsiniz  ek olarak  GFI ın security event log monitor  tarzı ürünleri var .

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 05/04/2008 04:20

(@SemihAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

İyi akşamlar,

Konu hakkında başka bir fikri olan varmıdır ?

Syg.

Gönderildi : 05/04/2008 23:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131

http://searchwinit.techtarget.com/tip/0,289483,sid1_gci1224892,00.html #

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2008 23:55

Paylaş: