Forum

AD' de Kullanıcılar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD' de Kullanıcıların Bilgilerini Değiştirmek Hk.

10 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
2,238 Görüntüleme
(@IrfanKARAMAN)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Active Directory yüklü bir yapıda kullanıcı bilgilerini değiştirmek istediğimde bilgiler değişmiyor. Farklı bir işlem üzerinden aynı işlemi 1 ay kadar önce yaptım fakat şu an aklıma gelmiyor. Olay hakkında yardımcı olabilecek varsa sevinirim, teşekkürler..

Örnek:

"[email protected]"   adlı kullanıcım var. Bu kullanıcımın görünen adı "D. Ali KAZ" iken ben bu bilgileri değiştirdiğim zaman AD ve Exchange üzerinde bilgiler değişmiyor. İç mail kullanırken hala muhasebe diyince "D.Ali KAZ" ismi çıkıyor.

Gönderildi : 06/05/2009 12:13

(@TolgaSolmaz)
Gönderiler: 69
Trusted Member

AD ve Exchange deki kayıtları silip tekrar dener misiniz. ?

Kolay Gelsin

Gönderildi : 06/05/2009 12:30

(@IrfanKARAMAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu kullanıcıyı silip tekrar oluşturursam zaten düzelir olay fakat muhasebe kullanıcısı şu an etkin olarak kullanılıyor. Bu işlemi kullanıcıyı silmeden yapmam gerekiyor. O masaüstünde çalışan özel programlar var riske giremem. Teşekkürler..

Gönderildi : 06/05/2009 13:03

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

Merhaba.Öncelikle Kullanıcının masaüstü ile dc deki hesap adının silinmesinden doğacak bir bilgi kaybı söz konusu değil.bunu yeni  bir user açarak ve daha sonra silerek deneyebilirsiniz.isim değişikliği sonrası servisleri restart ediyormusunuz ?ve dc yi ?

Gönderildi : 06/05/2009 14:43

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Diyelimki test2 isimli bir kullanıcımız var ve siz bu kullanıcı bilgilerini test3 olarak değiştirmek istiyorsunuz? Doğru mu anladım acaba? Doğru anladıysam siz ne yaptınız da değişmedi?

Gönderildi : 06/05/2009 14:48

(@UgurYerli)
Gönderiler: 117
Estimable Member

yalniz yeni kullanıcı açtıgınızda user id değişeceği için (Örn. Eski Ali ile yeni Ali aynı değildir.) yeni user ile login olduğunuzda masaüstü ve diğer ayarlar değişecektir. yeni bir oturum açılacaktır. ancak yeni kullanıcı açıp profilwizard ile ayarları aktarabilirsiniz.

Gönderildi : 06/05/2009 14:49

(@IrfanKARAMAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben anlatamamışım sanırım. Tekrar deneyeyim.

hesap adı : [email protected]   (bu sabit değişmiyor)

Görünen adı kısmını değiştirmek istiyorum. Aşağıdaki resimde görülen yerler.

Gönderildi : 06/05/2009 21:20

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Görünen adı değiştirmek istiyorsanız OU da kullanıcı isminin üzerinde F2 tuşuna basın ve çıakn pencereyi onaylayın.

Gönderildi : 07/05/2009 11:24

(@IrfanKARAMAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/05/2009 17:28

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Rica ederiz. Sizede kolay gelsin.

Gönderildi : 07/05/2009 17:39