Forum

iki pc arasinda bağ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iki pc arasinda bağlantı sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar;

Bir adet macmini var uzerinde server2003standart R2 kurulu.Bu makinede domain falan yok.uzerinde flashserver yayini yapilan bir makine bu.makinanin ip si 10.0.0.13 ben bu makineye \\10.0.0.13 dedigimde kullanici adi parola soruyor kullanici adina administrator yaziyorum ama kabul etmiyor.Halbuki şifresi falan yok pc nin.zaten açılırkende sadece admnistrator yaziyorum ve açılıyor.ama paylaşımdan girmeye çalıştığımda neden giremiyorum,ne yapmam gerekir ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 04/04/2008 18:12

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

merhaba arkadaşlar;

Bir adet macmini var uzerinde server2003standart R2 kurulu.Bu makinede domain falan yok.uzerinde flashserver yayini yapilan bir makine bu.makinanin ip si 10.0.0.13 ben bu makineye \\10.0.0.13 dedigimde kullanici adi parola soruyor kullanici adina administrator yaziyorum ama kabul etmiyor.Halbuki şifresi falan yok pc nin.zaten açılırkende sadece admnistrator yaziyorum ve açılıyor.ama paylaşımdan girmeye çalıştığımda neden giremiyorum,ne yapmam gerekir ?

Teşekkürler.

Karşı pc de bir kullanıcı oluşturun yada administrator'a şifre verin daha sonra erişmek istediğinizde oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi girin paylaşım açılacaktır..

Ek bilgi:2 pc de kullanıcı adı ve şifresi aynı olan kullanıcı varsa şifre istemeden paylaşımı görebilirsiniz.

Gönderildi : 04/04/2008 18:16

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

dediğini yaptım hocam olmadi.pc de kullanici olusturdum.macminiye baglandigimda diger pc de olusturdugum kullanici ai sifresini yazdim ama olmadi.

baska ne yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 04/04/2008 18:24

(@Gursad)
Gönderiler: 105
Estimable Member

dediğini yaptım hocam olmadi.pc de kullanici olusturdum.macminiye baglandigimda diger pc de olusturdugum kullanici ai sifresini yazdim ama olmadi.

baska ne yapmam gerekiyor.

Selam

Baglanti kurmak istediyin bilgisyarda Guest acikmi?.acksa kapatirmisin.

Gönderildi : 04/04/2008 18:42

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

baglanti kurmak istedigim makina server2003.bunda nasil giriyororum kullanıcı hesaplarına ?

Gönderildi : 04/04/2008 18:48

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

baglanti kurmak istedigim makina server2003.bunda nasil giriyororum kullanıcı hesaplarına ?

Dediğim yöntemi denediğinizde olacaktı ama başka bir sorun var sanırım birde şeyle deneyin..

\\ip yazdığınızda gelen login ekranına

Kullanıcıadı:makinaadı\administrator 

Şifre:Şifresini girin enter yaptıktan sonra girecektir eğer şifre doğruysa 🙂 başka bir kullanıcı adı ile girmeyi de deneyebilirsiniz.. 

Kullanıcı hesaplarına erişmek için çalıştıra control userpasswords2 yazıp enter yapın..

Gönderildi : 04/04/2008 18:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selamlar  2003 server da firewall  servisini kontrol ediniz .  açıksa file and print sharing e izin veriniz yada  firewall u kapatarak deneyiniz  . ek olarak  start > run >lusrmgr.msc yazarak local users and groups açınız ve local users kısmında  administrator a bir  password set ediniz pc  nizden bağlanırken  bu username ve password ü kullanın .   

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 04/04/2008 19:53

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

tamamdir dediğini yaptim sorun düzeldi.Çok saolun..

Gönderildi : 04/04/2008 20:01

Paylaş: