Forum

Windows 2008 Group ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Group Policy

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@ahmetbayram)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

windows 2008 kurdum ve group policy istediğim gibi ayarladım tek bir ayrıntı dışında. insanlar internet kullanamıyor çünkü internet explorer i her türlü engelledim. ancak şöyle bir sıkıntı var. ftp e bağlanabiliyorlar. group policy ile internet kullanımını tamamen (administrator) hariç nasıl engellerim bir çözüm yolu var mı ?

* program v.s. ile değil sadece group policy ile

Gönderildi : 27/04/2009 14:30

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Bunu yapmanın daha kısa çözümü şöyle olabilir internet seçenekleri>yerel ağ ayarları>proxy sunucusu burdan gelişmiş bölümünü açtığınızda bir proxy girmeniz istenecek buraya 0.0.0.0 yazıp uyguladığınızda hiçbir şekilde nete bağlantı gerçekleşmez.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/04/2009 14:35

(@ahmetbayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

haklısın. ama ben söylemeyi unutmuşum 🙂 zaman zaman interneti belirlediğim bir program ile kullanacağım 🙁

Gönderildi : 27/04/2009 14:38

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

o zaman flash diskinizin içine mozilla kurmak ve istediğiniz zaman mozilla üzerinden nete çıkmak (not:mozillayı makinaya kurmak gerekmiyor).

Çünkü bahsettiğim ayarı yaptığınızda ie ile nete çıkamazsınız.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/04/2009 14:44

(@ahmetbayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

üstadım.

windows 2008 standart olan bir makinem var. bunda sadece ve sadece 5 tane terminal server kullanıcım var. ve istiyorum ki bu kişiler hiçbir şekilde internet kullanamasın. kendi hazırladım bi program ile mail gönderiyorlar. çünkü hiçbir şekilde disklere erişim kuramıyorlar, terminal server üzerinden kapattım. o program pop kullanarak istedikleri dosyayı kendilerine mail gönderiyor. hepsi bu

Gönderildi : 27/04/2009 15:01

Paylaş: