Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

google mail

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Konuyu hangi kategoriye açacağımı bulamadım yanlış yere açtıysam düzeltin lütfen

Çalıştığım şirketin kullandığı bir mail var yanlız benden önce yapan arkadaş nasıl bunu yapmış bilmiyorum bukonuda bilginiz varsa yardımcı olurmsunuz.

olay şu şekilde şirketin www.şirket.com.tr adında bir sitesi var ve bu siteye bir mail hesabı oluşturulmuş sanki gmail hesabı gibi

adres çubuğuna mail.şirket.com.tr yazınca karşıma şirket mailine ait logon ekranı geliyor ve kullanıcı adı ve şifreyi girince aynı gmail hesabı gibi butun içerik karşıma geliyor

http://www.resimupload.com/ds227726757_1.html

http://www.resimupload.com/ds670889694_2.html

bu nasıl yapılmış bu sistemin aynısını başka bir domain adına daha yapmak zorundayım yardımlarınızı beklyorum

Gönderildi : 27/04/2009 13:32

(@UmutKARTOPU)
Gönderiler: 172
Estimable Member

Sistem kendi bünyenizdemi olacak yoksa hosting,sunucumu kiralicaksınız?

Gönderildi : 27/04/2009 13:38

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sitemizin barındığı hostingde tutulacak

Gönderildi : 27/04/2009 13:49

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member

hosting firmanızla görüşürseniz sizin için çözüm önerisinde bulunacaklardır. Normalde mail.sirketadi.com.tr olarak web mail kontrol paneline girmeniz gerekir. Ancak hosting firmanız bu hizmeti sağlamıyorsa sunucu kiralayabilir yada farklı bir hosting firmasını tercih edebilirsiniz. Biz sunucu kiraladık ve mail.sirketadi.com olarak web mail paneline ulaşabiliyoruz.

Gönderildi : 27/04/2009 13:52

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhabalar,

Öncelikle gönderdiğiniz linklerdeki resimleri göremedim, Sanırım Microsoft un OWA tarzı web arayüzü istiyorsunuz,Eğer bunu illaki şirket yetkilileri kendi istedikleri arayüzü kullanmak ve sizin yapmanızı istiyorlarsa Web tarafında Asp.net bilmeniz gerekiyor ya dawebtasarımcıya yaptırtabilirsiniz, bana sorarsanız hiç gerek yok www.sirket.com.tr den aldığınız domain hizmetini veren firmalar bu hizmetide yannda az farkla sunuyorlar.

Gönderildi : 27/04/2009 14:01

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

peki hosting firiması bu işlemi nasıl yapıyor bukonuda biraz bilgi vermeniz mumkunmu bu işlem tam olarak nedir google bu hizmeti nasıl veriyor

Gönderildi : 27/04/2009 14:11

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member

peki hosting firiması bu işlemi nasıl yapıyor bukonuda biraz bilgi vermeniz mumkunmu bu işlem tam olarak nedir google bu hizmeti nasıl veriyor
Hosting firmanızla görüşürseniz. Size daha detaylı bilgi verebilir. Mx kayıtlarınızı sorgulayın, web mail kullanmak istediğinizi iletin. Burada yazdıklarınızı hosting firmasına aynen iletirseniz yardımcı olacaklarıdır yanılmıyorsam.

Gönderildi : 27/04/2009 14:55

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Sizden onceki arkadas dns yapilandirmasinda mx kayitlarini gmail'e yonlendirmis ve yanlis hatirlamiyorsam 50 kullaniciya kadar usretsiz olan hizmetlerinden faydalaniyor.

http://www.google.com/a/help/intl/tr/business/applications.html

Suan kullanilan alan adi uzerindeki nasil bir dns yapilandirmasi kullanilmissa aynisini yeni alan adi uzerinde de uygulayip, gmail app sayfasina girerek yeni alan adinizi buraya ekleyip confirme etmeniz gerekicektir. (confirme icin genelde sub domain olarak onlarin belirledigi bir cname kaydi olusturmaniz istenicektir)

Detayli bilgiyi yukardaki link araciligiyla ulasacagin teknik dokumanlardan elde edebilirsin.

Gönderildi : 27/04/2009 17:32

Paylaş: