Forum

Active Directory

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory

21 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
777 Görüntüleme
(@UmutKARTOPU)
Gönderiler: 172
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bünyemizde bulunan domain serverimiz göçmüş durumdadır. Windows server 2003 ekranı geliyor sonra ekran kararıyor. Elimde system state yedeği var. Ne önerebilirsiniz?

saygılarımla.

Gönderildi : 24/04/2009 20:31

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bünyemizde bulunan domain serverimiz göçmüş durumdadır. Windows server 2003 ekranı geliyor sonra ekran kararıyor. Elimde system state yedeği var. Ne önerebilirsiniz?

saygılarımla.

Merhaba;

İlk denebilecek olan şey açılışta F8 e basarak en son en iyi yapılandırmayı seçerek bir denemek olur ilk başta...

Gönderildi : 24/04/2009 20:46

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Malesef en son iyi yapılandırmayla, safe modda hiç bir şekilde açılmıyor.

Gönderildi : 25/04/2009 12:05

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Hiç imaj yok mu ? Bir acronis imajı olsaydı 15 dk da ayaktaydı server

Eğer yoksa sistemi aynı yapılandırma ile kurarak sonrasında system state i restore edeceksiniz.

Gönderildi : 25/04/2009 13:10

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hiç imaj yok mu ? Bir acronis imajı olsaydı 15 dk da ayaktaydı server

Eğer yoksa sistemi aynı yapılandırma ile kurarak sonrasında system state i restore edeceksiniz.

Bunu yaptım ancak bu seferde service control manager hatası veriyor ilk açılışta

Gönderildi : 25/04/2009 13:56

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şimdi sistem onarmayı denerken Lsass.exe System Erorr hatası verdi sanırım ciddi bir sorun var. Araştırdığıma göre bir trojanın bulaştığı söyleniyor.

Gönderildi : 25/04/2009 14:47

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://support.microsoft.com/kb/308356/tr

http://support.microsoft.com/kb/300038/tr  bu makalelere gözatabilrisiniz.Ayrıca dc açılıyormu.Eventlara düşen hataları görebiliyorsanız paylaşırmısınız?

Gönderildi : 26/04/2009 03:19

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

http://support.microsoft.com/kb/308356/tr

http://support.microsoft.com/kb/300038/tr  bu makalelere gözatabilrisiniz.Ayrıca dc açılıyormu.Eventlara düşen hataları görebiliyorsanız paylaşırmısınız?

Administratorle ilgili hiç bir servis çalışmıyor. AD açılıyor ama hiç bir bilgisayar görmüyor. Aynı zamanda Service control manger hatası veriyor. Bu söylediklerim system stateyi yeni bir servere yükledikten sonra oldu. Çöken AD server hiç açılmıyor.

Gönderildi : 26/04/2009 05:31

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

SP updateleri yapıldıktan sonra restore etti iseniz ve yine de sorunlu bir işleyiş var ise aldığınız ad backup larda sorunlu olabilir.

Temiz yükleme ile sıfırdan ayarlayın, geçmiş olsun.

Gönderildi : 26/04/2009 13:22

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SP updateleri yapıldıktan sonra restore etti iseniz ve yine de sorunlu bir işleyiş var ise aldığınız ad backup larda sorunlu olabilir.

Temiz yükleme ile sıfırdan ayarlayın, geçmiş olsun.

Teşekkürler, Sanırım çözüm o olacak sıfırdan kurulum.

Gönderildi : 26/04/2009 15:39

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Her zaman için elinizde değişik yöntemlerle alınmış yedekleriniz bulunsun.

Systemstate

Image

Vmware converter

Gönderildi : 26/04/2009 16:17

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

makinenize W32.Sality virüsü bulaşmış olabilir. Bu tür problemlere sebep oluyor

Bitdefender yada Kaspersky resource cd / live cd ile açıp sisteminizi taratmanızı öneririm.

Geçen günlerde aynı problemle karşılaşıp bu tür bir çözüm bulabilmiştim.

Bu gibi durumlarda system state yedeği size çok yardımcı olur. Acronis ise hayat kurtarır resmen.

Gönderildi : 26/04/2009 20:21

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bitdefender yada Kaspersky resource cd / live cd ile açıp sisteminizi taratmanızı öneririm.

Bu gibi durumlarda system state yedeği size çok yardımcı olur. Acronis ise hayat kurtarır resmen.

W32.Sality virüs inanılmaz vardı active Ad'nin yüklü olduğu hard diski tarattırdım yaklaşık 410 adet virüs çıktı bunların 200 taneye yakını W32.Sality virüs bulundu. temizlememe rağmen hala çıkıyor. Aslında bu problemin ileride patlak vereceğini tahmin ettim. Daha önce bu server hakkında bir post açmıştım.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/85146.aspx 

Şuan tek yapabileceğim bir şey var oda tüm kullnıcılrı veri kaybı olmadan etki alanından çıkarıp tekrar yeniden sokmak. Aksi taktirde en ufak bir yanlışta tüm hesapları bloke olabilir.

Saygılarımla.

Gönderildi : 26/04/2009 22:16

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Her zaman için elinizde değişik yöntemlerle alınmış yedekleriniz bulunsun.

Systemstate

Image

Vmware converter

Yok artık bir harita oluşturdum; her serverin bir imaj cd'si oluşturup serverin kulağına küpe olarak takacağım 🙂 Bu bana ders oldu.

Gönderildi : 26/04/2009 22:21

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

W32.Sality virüs inanılmaz vardı active Ad'nin yüklü olduğu hard diski tarattırdım yaklaşık 410 adet virüs çıktı bunların 200 taneye yakını W32.Sality virüs bulundu. temizlememe rağmen hala çıkıyor. Aslında bu problemin ileride patlak vereceğini tahmin ettim. Daha önce bu server hakkında bir post açmıştım.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/85146.aspx 

Şuan tek yapabileceğim bir şey var oda tüm kullnıcılrı veri kaybı olmadan etki alanından çıkarıp tekrar yeniden sokmak. Aksi taktirde en ufak bir yanlışta tüm hesapları bloke olabilir.

Saygılarımla.

1 defada malesef silinmiyor. Bir kere daha live cd ile taratıp eğer güvenli modda açabilecek duruma geldiyseniz kaspersky veya avira nın sality removal tool ları var acayip işe yarıyor.

Bu virüsün kendini update ettiği siteler var. 

hut2.ru
invis1blearm3333.com
egozdq.com
5558x7.com
wtcvxu.com
fdpgb3.com
bpfq02.com
u7zywp.com
zvco6m.com
qiredremer.biz
sbapodremer.biz
pgpwdremer.biz
gogcojdremer.biz
rus0396kuku.com
vrrnscdremer.biz
connect2me.org

bu adresleri firewall yada hosts dosyasını düzenleyerek yasaklayın.

ve makineyi açtıktan sonra internet erişimi vermeyin bir antivirüs yazılımı kurun. Sonra internete ve network e açın. Artık bu virüs bulaşamaz sisteme.

Gönderildi : 27/04/2009 01:18

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buğra Hocam söylediğin siteleri firewalldan yasakladım.

Aviranın "Avira AntiVir Removal Tool" indirdim yarın sabah ilk işim bunu denemek olacak. Ancak Kaspersky sality removal toollarını bulamadım.

Saygılarımla

Gönderildi : 27/04/2009 02:17

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Şu işinizi görür

http://www.pcrepaircentral.com/removal/Sality.zip

Gönderildi : 27/04/2009 12:35

(@UmutKARTOPU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Serveri bir nevi kurtardım sayılır, yeni bir server kurdum. Sonra system state yedeğini yeniden yükledim. Daha sonra serveri repair ettim ve safe modda çalıştırdım. Şimdi virüs taraması yapıyor. Tüm servisler çalışır durumda gözüküyor.

Gönderildi : 27/04/2009 13:25

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Sality, exe leri siliyor virüs temizlendiğinde problem kalmaz

en son sfc /scannow yaparsanız silinen system exe leri de kendine gelir

geçmiş olsun 🙂

Gönderildi : 27/04/2009 14:13

Sayfa 1 / 2
Paylaş: