Forum

Mail Server'dan Hot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Server'dan Hotmail'e gönderilen Maillerimiz Gereksiz klasörüne gidiyor ?

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
531 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Mail server ile sorunum var, hotmail'e gönderilen hiçbir mail Gelen Kutusuna gitmiyor, hepsi Gereksiz Kutusuna gidiyor

SPF kaydı oluşturdum, sorguladığımda sonuç normal gözüküyor. Bütün domainlerde sorunum aynı.Hotmail'de Gereksiz klasörüne düşen maile sağ tıklayıp ileti kaynağını aldım, şu linkten bakabilirmisiniz: www.aramgrup.com/Ileti_Kaynagi_Hotmail.txt

Mail Server Uygulamamız: hMailServer 5.1.1 - Build 341 (1267) - 2009-04-15

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 21/04/2009 14:14

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

PTR kaydı var mı ve spam listte olabilir misiniz?

Gönderildi : 21/04/2009 18:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Buğra bey merhaba;

Hiçbir Spam List'de yer almıyor IP adresimiz.Sorunun sebebi başka ne olabilir sizce?

Gönderildi : 21/04/2009 19:08

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

PTR kaydınızı kontrol edin, bunun olmayışı nedeniylede olabiir.

Gönderildi : 21/04/2009 19:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

PTR kaydınızı kontrol edin, bunun olmayışı nedeniylede olabiir.

Buğra, PTR kayıt işlemini Domaini Tescil ettirdiğim firma mı yapmalı?

Gönderildi : 21/04/2009 20:18

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhaba

Buğra bey merhaba;

Hiçbir Spam List'de yer almıyor IP adresimiz.Sorunun sebebi başka ne olabilir sizce?

IP adresiniz bazi noktalarda spam listesinde gozukuyor. http://www.mxtoolbox.com/blacklists.aspx

Gönderildi : 21/04/2009 20:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ben sadece spamhaus.org dan spam kontrolü yapıyordum.

Senin verdiğin linkteki kontrolde toplam 3 Listede mevcut çıkıyor IP adresimiz. Ancak backscatterer.org sitesinde listeden Ip adresimizi sildirmek için 50£ veya 150£ istiyorlar, bu konuda ne yapabilirim?

Gönderildi : 21/04/2009 20:59

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

öncelikle PTR kaydını telekom'a yaptıracaksınız. [email protected] yada telefonla yaptırabilirsiniz.

ADSL kullanıyorsanız böyle seviyesiz yerlerin spam listelerine girmeniz bariz. Geçici olarak telekomdan IP nizin değişmesini isteyin.

Gönderildi : 21/04/2009 22:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

öncelikle PTR kaydını telekom'a yaptıracaksınız. [email protected] yada telefonla yaptırabilirsiniz.

ADSL kullanıyorsanız böyle seviyesiz yerlerin spam listelerine girmeniz bariz. Geçici olarak telekomdan IP nizin değişmesini isteyin.

Teşekkürler arkadaşlar, telekom'a mail gönderdim. Düzelmesi umuduyla bekleyeceğim, sonucu buraya yazarım.

İyi çalışmalar..

Gönderildi : 22/04/2009 11:48

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır cevap yazamadım. Sorunu düzeltemediler hala. Spam olarak gidiyor hotmail ve gmail sunucularına.

Türk Telekom hizmetinden artık herkes bıkmış durumda. Destek için arıyorum bizde sorun yok sizin e-posta sunucunuzu kontrol edin diyorlar.

Yahoo gibi e-posta servisleri kabul ediyor sorunsuz ama hotmail ve gmail hep sorun oluyor..

Önerileriniz varmı arkadaşlar?

Gönderildi : 16/06/2009 14:52

(@FerdiSEVER)
Gönderiler: 12
Active Member

Selam;

Bende seninkine benzer problem yaşamıştım. SPF kaydı yaptın mı? Microsoft ve altyapısını kullanan mail sunucular SPF kayıtlarına da bakıyor.DNS ten SPF kaydımı yapınca problemim düzeldi.

SPF kaydının kontrolünü ve eğer SPF kaydın yoksa aşağıda verdiğim linkteki Wizard ı kullanarak oluşturabilirsin.

http://www.microsoft.com/mscorp/safety/content/technologies/senderid/wizard/

İyi Çalışmalar..

Gönderildi : 01/07/2009 16:17

Paylaş: